Jiří Krampol je opět v nemocnici. Tentokrát nejde jen o rutinní kontrolu, ale mnohem závažnější problém

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jiri krampol
Zdroj: Profimedia

Jiří Krampol je v českém showbyznysu legenda. Aby také ne, moderátorovi a příležitostnému herci je dnes už 83 let, stále se ale objevuje v televizi a snaží se si svůj věk nepřipouštět. Jenomže fanoušky přesto nedávno vyděsil tím, že skončil v nemocnici.

Před nějakým časem byl Krampol viděn v nemocnici na invalidním vozíku. Později ale fanoušky ujistil, že o nic nešlo a byl pouze na kontrole se svým bolavým kolenem, které ho trápí už roky. Všem se tak ulevilo, když zjistili, že z nemocnice jel rovnou na vystoupení.

„Byl jsem v Motole na kontrole s pravou nohou. Ale od výtahu k oddělení je to strašná dálka, tak abych se tam nemusel belhat, vezl mě tam zřízenec,” nechal se tehdy Krampol slyšet v médiích. Když uvedl věci na pravou míru, panika se trochu uklidnila.

Dýchací potíže

Jenomže tentokrát je zpráva trochu dramatičtější. Jiří Krampol měl totiž zdravotní problémy, a musel být na nějaký čas dokonce hospitalizován. Je jasné, že v jeho věku taková zpráva mnoho fanoušků zaskočí a začnou si o něho dělat starosti. Je to ale třeba?

Jelikož už od dětství bojuje Krampol s astmatem, nějaké ty dýchací obtíže jsou u něho na denním pořádku. Jenomže tentokrát to bylo vážné natolik, že v nemocnici skončil hned na několik dní. Jeho manažer prohlásil, že občas herec zapomíná na svůj věk a měl by se trochu šetřit.

„Léky na úporný kašel zabraly a také léčba nohy je úspěšná. Už se smím koupat,” řekl později herec do médií s úsměvem. V současné chvíli však je přesto v nemocnici na uzavřeném oddělení, aby měl klid na odpočinek a také aby přemýšlel nad tím, co všechno si ve svém věku může ještě dovolit.

Zbytečně riskuje

Jiří Krampol si podle všeho pár dní poleží v nemocnici, než se bude moci vrátit do běžného života. Měl by si ale nejen podle lékařů, ale i podle blízkých dávat pozor na to, čemu se věnuje a jak moc své tělo zatěžuje. Vypadá to, že někdy až zbytečně riskuje. A to hlavně s kolenem, které ho trápí už 27 let.

„Tehdy jsem si zpřetrhal vazy. Postupně se to holt s věkem a artrózou horší. Už nemůžu hrát tenis, který mi tedy velmi chybí, ale chodím,” prozradil před časem Krampol, kterému by od problémů mohla pomoci operace. Té se však nesmírně bojí.

Krampol dodal, že má známého lékaře, který má sám koleno zničené. Ten údajně prohlásil, že na operaci kolene nikdy nepůjde, i kdyby se měl plazit po zemi v bolestech. A Jiří Krampol ho v tomto ohledu prý chápe. Mnoho jeho známých ale nerozumí tomu, proč se operace tolik bojí.

Zdroj: sip.denik.cz, Blesk

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články