Jiří Macháček sbírá kalhotky svých fanynek. Popsal také, co s nimi dělá

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jiri machacek
Zdroj: Ladislav KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Jiří Macháček patří mezi hlavní postavy kapely MIG 21. Nedávno přiznal, jak to bylo s hulením marihuany v jedné z jeho nejslavnějších rolí ve filmu Samotáři. Dokonce se svěřil i s tím, proč vyhrožoval režisérům a promluvil také o své zvláštní sbírce. Píše o tom server Prima Ženy.

Herec Jiří Macháček se objevil ve filmu Samotáři, kde ztvárnil nezapomenutelnou roli zhuleného týpka, který nevidí v ničem žádný problém. Od hereckého úspěchu už to bylo jen krůček k tomu, aby se prosadil na české scéně také se svou kapelou. Pozornost fanynek si užívá dodnes.

O svých zálibách mluvil v show 7 pádů Honzy Dědka

„Jsem vděčný, když kalhotky přilítnou na pódium, ale nevyžaduju to. Schraňuju je, mám je ve zkušebně. V jednom rohu je hromada, nestačili jsme je přerovnat. Některé nechceme vyprat, některé je nutné vyprat, aby na tu hromadu vůbec mohly přijít,“ prozradil Jiří.

K takové sbírce pomohla také písnička Kalhotky si sundej, která je sice několik let stará, ale pořád má velký úspěch. Popularitu ale Macháček získal právě rolí v Samotářích. Tam ztvárnil Jakuba, který se netajil tím, že má rád marihuanu. „Hrál jsem tam postavu, která kouří marihuanu, a chtěl jsem, aby ta postava byla důvěryhodná, a tak jsem řekl, že ta postava bude kouřit opravdu marihuanu.“

„Aby ta opravdovost byla vidět, tak to Davida Ondříčka coby producenta stálo o nějaké peníze navíc. Bylo to ale pod podmínkou, aby na tom neparticipoval nikdo další ve štábu. Což se mi nepodařilo dodržet hned první natáčecí den. Kouřil i David Ondříček,“ pokračuje herec ve vyprávění.

„Řekl jsem Davidovi, že tuhle postavu chci hrát, že není možné, abych ji nehrál, jinak že je ohrožen na životě. Asi dostal strach a obsadil mě. Připouštím, že jsem vyhrožoval režisérům smrtí, za to se omlouvám. Párkrát jsem musel přistoupit k tomuto kroku, když jsem cítil, že bych tu roli rád hrál. Doufám, že to byla dobrá strategie, protože jsem si ty role zahrál,“ řekl Macháček.

Jiří Macháček prozradil, že si pořídil dům v Thajsku

„Lidé jezdí do Thajska za sluníčkem, na pláž, za mořem, já tam jezdím opravovat rozpadající se baráček. Jsem tam docela šťastný, nasednu na motorku, jedu koupit pytel cementu, hodím ho na motorku, k tomu pytel písku, udělám beton a z něho žlábek, aby voda neodtékala do baráku, ale mimo něj. Jsem šťastný, že tam tohle dělám,“ prozradil zpěvák kapely MIG 21.

Přiznal, že se někdy možná chová jako blázen, a možná jím také je. Některé kameny má totiž pojmenované. Jeden se jmenuje Polštář, druhý zase Hlava jednookého muže. Herec tak ukazuje, že má smysl pro humor.

Jiřího Macháčka si můžete užít nejen na koncertech, ale také v různých talk show, ve kterých vystupuje. Jeho humor je pověstný a rozhodně není pro každého. Postava Jakuba v Samotářích i s jeho hláškami se ale zapsala do dějin české kinematografie.

Zdroj: Zeny.iprima.cz

Autor: Raina TomanováSouvisející články