Dominik Feri se ve svém pražském bytě nejspíše pokusil o sebevraždu

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Dominik Feri ve snemovne
Zdroj: Profimedia

Před týdnem jsme informovali, že bývalý poslanec za TOP 09 Dominik Feri neuspěl se stížností proti stíhání. To je proti němu vedeno v souvislosti se znásilněním nebo pokusu u něj. Jedna z dívek neměla být dokonce v době činu plnoletá, za což Ferimu hrozí až 10 let vězení. Veškerý veřejný tlak na svou osobu se nejspíše Feri dle informací CNN Prima NEWS rozhodl vyřešit sebevraždou. V jeho bytě na Žižkově jej včera záchranáři ošetřili a transportovali do nemocnice.

Dle akutálních zpráv se má Dominik Feri nacházet v nemocnici a v jeho bytě včera večer pracovali kriminalisté.

Stíhání za znásilnění či pokus o něj u tří žen

Stíhání proti Ferimu bylo zahájeno začátkem března a sám Feri jej vnímal pozitivně. „Po 9 měsících konečně nastal posun. Prokážu svou nevinu tak jako doposud ve všech ostatních případech v této věci. Doufám, že s vámi brzo budu komunikovat jako dřív,“ napsal na svém instagramu.

Dominik Feri je stíhán na základě výpovědí žen, které jej nařkly ze znásilnění nebo pokusu o něj.

„Vzal noční stolek a zatarasil jím dveře, abych nemohla z pokoje odejít. Opakovala jsem, že s ním sex mít nechci, a žádala ho, ať v nátlaku a fyzickém dobývání přestane. Utrhl se na mě, ať prý držím hubu a už nic neříkám, a pak se na mě vrhnul a měl se mnou sex navzdory opakovanému nesouhlasu. Zůstala jsem jako opařená a nedokázala se ani pohnout, byla jsem paralyzovaná,“ vypověděla jedna z poškozených žen pro Deník N.

Feri proti stíhání podal stížnost, ale ta byla zamítnuta, což potvrdil mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

„Ve vámi dotazované věci byla obviněnou fyzickou osobou podána stížnost proti zahájení trestního stíhání. O stížnosti rozhodovalo Městské státní zastupitelství v Praze, které stížnost jako nedůvodnou na konci měsíce dubna zamítlo,“ uvedl pro iDNES.

„Ve zbylé části týkající se skutků, pro které nebylo obviněnému sděleno obvinění, dosud probíhalo samostatné prověřování. Nyní však policejní orgán rozhodl usnesením o odložení této věci, neboť z dosavadního prověřování nevyplynuly takové skutečnosti, které by umožňovaly prověřované jednání posoudit jako trestný čin,“ dodal Cimbala.

Pokus o sebevraždu

Ačkoliv posun vnímal dle svých slov jako možnost situaci vyjasnit, již jej toto stíhání stálo mnoho osobních ztrát. Musel se vzdát své funkce poslance a rozešla se s ním tehdejší partnerka Anna Franke. Ta navíc nedávno oznámila, že čeká prvního potomka se svým novým partnerem.

Dalo by se tedy říci, že stresových faktorů v životě bývalého poslance je více než dost a dle nejnovějších zpráv svou situaci nezvládl a pokusil se o sebevraždu.

Na místě byl reportér CNN Prima NEWS Jakub Říha, který uvedl: „Kriminalisté nechtěli incident blíže komentovat. Od přímých zdrojů víme, že by měl být bývalý poslanec Feri naživu.“

Výjezd do bytu na pražský Žižkov potvrdila mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. „Vyjížděli jsme do ulice Kubelíkova k úrazu 25letého muže. Po ošetření byl převezený do nemocnice,“ sdělila.

Tuto informaci následně potvrdil i policejní mluvčí Jan Rybanský. „Mohu potvrdit, že jsme po 17. hodině asistovali záchranné službě v bytě v Kubelíkově ulici, kde se podle prvotních informací muž pokusil o sebevraždu. Ten byl následně převezen k ošetření do nemocnice.“

Podle informací uvedených na webu Novinky se mělo jednat o bodnořezná poranění.

K incidentu se vyjádřil například Miroslav Kalousek, který ve svém příspěvku na twitteru v podstatě Feriho rovnou odsoudil, ačkoliv stíhání nebylo ukončeno.

Dle informací MF Dnes nebyl volajícím sám pacient a mělo jít o podřezané zápěstí a břicho.

„Pokud záchranáři usoudí, že by chtěli, aby na místě byli i policisté, přijedeme s nimi současně a jdeme do bytu spolu. Na místě jsou stále kriminalisté a událost se prověřuje. Důležité je, že záchranáři přijeli včas a člověku, který potřeboval pomoct, doufejme, že mu pomoci bude,“ vysvětlil přítomnost policie pro iDNES Rybanský.

Zdroje: Přehledně24, Deník N, CNN Prima NEWS, iDNES, Novinky

Autor: Soňa JirotováSouvisející články