Horoskop: Nejopatrnější znamení zvěrokruhu se bojí každého nového kroku. Možná i vy máte kolem sebe takové strašpytle

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Někteří lidé zkrátka nemají rádi, když je něco překvapí, nedaří se jim, nebo kvůli zbytečné zbrklosti přijdou o nějakou skvělou příležitost. Zatímco někdy to člověk zkrátka neovlivní, mnohdy stačí jenom trochu dávat pozor a dbát na opatrnost. Jenomže na druhou stranu zase často platí, že kdo se bojí, nesmí do lesa.

Každý jejich krok je promyšlený, zvažují veškeré možnosti, které mohou nastat, a snaží se zajistit si cestu bez problémů. Lidé narozeni v těchto znameních zvěrokruhu někdy sice díky opatrnosti uspějí tam, kde jiní ne, jenomže v mnoha případech by se jim vyplatilo spíše riskovat.

Býk se vyhýbá novým věcem

Býci jsou sebevědomými pány svého domu. Když někoho pozvou na půdu, kterou dobře znají, dokážou se chovat arogantně a namyšleně. Jenomže ve skutečnosti je to jenom přetvářka. Vědí, že tady se jim nic stát nemůže. Pokud ale přijdou do situace, se kterou se ještě nepotkali, všechno se mění.

Najednou se stáhnou zpět. Jejich dominantní povaha vymizí a oni se raději desetkrát zeptají, zda je cesta, kterou jejich přátelé zvolili, bezpečná. Bojí se novinek, se kterými nemají zkušenosti a ztrácí sebejistotu, kterou běžně oplývají.

Raci nechtějí řešit nepříjemnosti

Rak se bojí především toho, že by si mohl rozházet vztahy s přáteli. Pokud má nějaký jeho kamarád problém, raději se rozhodne dělat, že ho nevidí. Má totiž strach, že pokud by pomáhal, mohlo by to celé dopadnout ještě hůř, a on by tak přišel o dobrého přítele.

Strategická Panna

Panna je znamení, které počítá doslova se vším. S tím, že na horách přijde potopa, s tím, že u moře bude mrznout. Proto má vždy záložní plány pro jakoukoli situaci a před každým výletem si s rodinou několik hodin povídá o tom, jak se chovat, kdyby nastala ta a ta situace.

To sice může mnohé štvát, jenomže Panna je zároveň stratég, který dokáže vymyslet řešení kdykoli, když nastane nějaká situace, se kterou předem nikdo nepočítal. Takže je na ni spoleh prakticky v jakémkoli případě. Tedy pokud ji nenaštvete. Pak si své řešení nechá raději jen pro sebe.

Kozoroh si cení toho, co má

Někdy si člověk neuvědomuje, co má, dokud to neztratí. To ale není Kozorohův problém. Lidé narozeni v tomto znamení si váží úplně všeho kolem sebe. A to se také projevuje na jejich opatrnosti. Snaží se totiž nic z toho, co jim přijde cenné, neztratit.

Blíženci se bojí hlavně o druhé

Blíženci jsou opatrní vůči ostatním. Skočili by pod auto, jen aby ochránili třeba i naprosto cizího člověka. Někdy je ale jejich snaha pomoci ostatním otravná. Lidé mají pocit, že se o sebe dokážou postarat sami a přehnaná péče Blíženců má za následek jenom to, že si je pak ostatní drží od těla.

Zdroj: msn.com, astrology-zodiac-signs, britannica.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články