Slovácký útočník se nepřipojil k potlesku na podporu Ukrajině. V zápasu pak chyboval

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vladislav levin
Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Nedělní zápas mezi Spartou a Slováckem nakonec skončil vítězstvím Pražanů. Nicméně více než o celém zápase se mluví o negativním gestu, které během zápasu předvedl záložník týmu z Uherského Hradiště Vladislav Levin. Ten totiž nejenže udělal fatální chybu v rozehrávce, před zápasem se navíc nepřipojil k potlesku na podporu Ukrajiny.

Od začátku invaze na Ukrajinu se vždy před zápasem na Letné dokazuje napadené zemi solidarita minutovým potleskem. Levin nejprve ale jen složil ruce za záda, později, aby se neřeklo, třel pouze dlaněmi o sebe. Dal tak najevo, že Ukrajinu rozhodně podporovat nehodlá.

Ruského záložníka natočily kamery a médii se okamžitě začala šířit informace o tom, jak se zachoval nejen nesportovně, ale celkově nemorálně. Ještě před začátkem zápasu tak na sebe upoutal pozornost. A když za stavu 1:1 udělal chybu v rozehrávce, jen potvrdil, že tohle nebude jeho šťastný den.

Kritika ze všech stran

„Taková chyba se stát nemůže, musíme zahrát bezpečně. Tohle bylo vyloženě nezodpovědné. Hrubá chyba, která ovlivnila zápas. To si musí Levin uvědomit,“ řekl podle CNN Prima NEWS trenér Slovácka Martin Svědík. Rozehrávka nakonec ovlivnila celý zápas a Sparta se mohla radovat z vítězství.

Kromě kritiky trenéra se ale Levin dočkal pořádné ledové sprchy také na sociálních sítích. Nejen ti, kteří rozumí fotbalu, se do něho totiž pustili za to, jak nelidsky se zachoval během potlesku pro Ukrajinu. Je jasné, že záložník si tak získal mezi lidmi pořádnou pozornost, ovšem nejspíš ne úplně takovou, jakou by si přál.

Přitom v posledních dnech neprožívá Levin úplně povedené období. Před několika dny nastoupil v zápasu proti Karviné, po deseti minutách ho ale trenér z hřiště odvolal kvůli jeho špatnému výkonu. „Katastrofa, nebylo to profesionální,“ řekl tehdy trenér týmu.

„Takhle se hráč nesmí chovat. Ani v týdnu na tréninku nebyla jeho práce taková, jaká by měla být. Bude si muset uvědomit, že jde na hřiště pomoct týmu. V tomto jsem nekompromisní. Když se hráč bude chovat netýmově, nemá u nás co dělat,“ cituje jeho slova iDNES.

Ostuda na sociálních sítích

Informace o tom, jak se postavil Levin k potlesku pro Ukrajinu, obletěla Českou republiku díky sociálním sítím velmi rychle. Mnoho fanoušků ho proto začalo silně kritizovat, ostrá slova se objevila například pod příspěvkem na twitteru Sparťanských zpráv.

„Vladislav Levin při potlesku pro ukrajinské oběti! Následně jen třel rukama o sebe, aby se neřeklo,“ okomentoval profil chování záložníka. „Odporné,“ hodnotí jedním slovem celou situaci jeden ze sledujících. Podobný názor mají i mnozí další, přesto se ale někteří Levina zastává.

„Určitě má doma rodinu, co když ji jen chce ochránit? Do hlavy mu nevidíme, ale neodsuzoval bych ho. On tu válku nezačal,“ napsal někdo. „Když netleskal, tak netleskal. Jen tím vyjádřil svůj osobní názor. Tomu se snad říká demokracie či svoboda vyznání a názoru,“ komentuje situaci další člověk pod článkem na facebooku.

„Každý člověk má svůj názor, tento projevil souhlas s vojenskou operací. Obrázek o něm si udělá každý sám,“ hodnotí Levinovo chování zase jiný komentář. Většina lidí se přesto shoduje, že jednání fotbalisty bylo opravdu nevhodné a je jasné, že ještě dlouho ho bude jeho čin provázet.

Zdroj: iSport, iDNES, CNN Prima NEWS, Twitter, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články