Václav Krása považuje Piráty a TOP 09 za nebezpečí. Čím podle něj ohrožují Českou republiku?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
vaclav krasa
Zdroj: Profimedia

Politik Václav Krása považuje především Českou pirátskou stranu a TOP 09 za přímo nebezpečné pro náš stát. Jeho důvod je poměrně přímočarý a vidí to v budoucnosti, kdy ale stále věří, že lidé ještě uvažují normálně a racionálně a tyto strany volit nebudou. Píše o tom ve svém blogovém příspěvku pro Aktuálně.cz a také to řešil v rozhovoru pro Parlamentní listy.

Europoslanec Marcel Kolaja na svém účtu na sociální síti shrnul debatu mezi Ivanem Bartošem za Piráty a předsedou Evropského parlamentu Davidem Sassolim.

„Společně s předsedou Evropského parlamentu Davidem Sassolim a předsedou Pirátů Ivanem Bartošem jsme se shodli, že je potřeba posílit roli Evropského parlamentu. Pirátská strana dále podporuje také většinový systém hlasování v Radě místo jednomyslnosti například v otázkách zahraničních nebo daňových,“ informoval Kolaja.

EU je pro ně lepší než ČR

Podle nich je to ale jasný důkaz toho, jak by tyto strany hájily zájmy České republiky, když evropské hodnoty jsou jim údajně přednější. Krása to vnímá tak, že by náš stát ztratil kompetence.

„Jako občan ČR rovnou říkám, že bych s tím nikdy nesouhlasil! Je třeba si uvědomit, že např. většinový způsob hlasování by vedl k ostrakizaci malých států, ale hlavně by velmi posílil úlohu Německa, které je vůdčí zemí EU a většinový systém hlasování by mu samozřejmě velmi vyhovoval,“ řekl v rozhovoru.

„Je dobře, že se Piráti ‚odkopali‘ ještě před volbami. Všichni by si měli dobře pamatovat, co nám Piráti chystají. Chystají nám podřízenost vůči institucím EU a de facto také podřízenost Německu,“ řekl s tím, že je vidět, jaké hodnoty tyto strany mají a jakým směrem chtějí jít.

Krásovi, který v roce 2020 neúspěšně kandidoval do Senátu za Trikolóru, leží v žaludku ale i europoslanec za TOP 09 Luďek Niedermayer, který se vyjádřil k omezování lidských práv menšin.

Rozhodl se tak na sociálních sítích napsat názor na rozhodnutí Maďarska ohledně zákona, jenž zakazuje jakoukoliv propagaci homosexuality i nezletilých.

„Maďarský zákon proti lidem s jinou sexuální orientací porušuje základní hodnoty Evropské unie, jež se zakládají na nediskriminaci a toleranci. Dodržování zásad právního státu a základních práv (nejen v Maďarsku), je jedno ze stěžejních témat pro Evropskou unii a Viktor Orbán, bohužel, pomyslnou hranici toho, co je dle něj ‚akceptovatelné‘, neustále posouvá dál a dál,“ zní část dopisu.

Rodina, ta správná, je základ

„Vyjádření pana poslance L. Niedermayera je drzé, a navíc zcela lživé. Maďarský zákon není vůbec namířen proti menšině LGBTQ+,“ vyjádřil se Krása.

Sám ale podle zdrojů tvrdil, že menšiny nemají mít tak velká práva, co se týče rodiny. Tu stále dle něj tvoří zkrátka jen muž a žena.

„Věřím, že právě ve volbách se ukáže, že velká většina občanů naší země uvažuje normálně a racionálně a bude volit ty, kteří říkají nahlas – rodinu tvoří maminka, tatínek a děti, svoje věci si máme rozhodovat sami, bohatství vzniká prací a další možná ‚obyčejné‘, ale pravdivé věci,“ napsal na svém profilu Krása.

„Ukazuje se, že tyto síly, které v našem politickém prostředí reprezentují Piráti a TOP 09, se snaží svoje progresivistické bludy prosadit třeba silou,“ reaguje Krása na aktuální situaci kolem Maďarska, které čelí od čím dál tím více států nátlaku, aby své rozhodnutí zvrátilo.

Věří tak, že si lidé uvědomí, jak se strany chovají a co chtějí, a podle toho budou volit ty, jež hájí zájmy především naší republiky.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články