10 nejlepších sportovců s vášní pro poker

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Komerční sděleníSport
Poker
Zdroj: Shutterstock

Poker je oblíbená hazardní hra po celém světě. Dnes se nabízí nejen v kamenných hernách, ale také ve virtuálních hernách. České casino online nabízejí video poker v různých variantách a také hru s živými krupiéry. Mnoho hráčů karet však dává přednost hře v kasinu a hře u pokerového stolu s ostatními hráči, protože interakci a vzrušení tváří v tvář nic nenahradí. Stejně tak někteří slavní fanoušci sportovního pokeru. Přinášíme vám žebříček 10 osobností ze světa sportu, které byly více než jednou spatřeny u pokerového stolu.

10. místo: Max Kruse

Německý útočník Unionu je známý také svou vášní pro poker. Kruse je často k vidění u pokerových stolů v kasinech v Las Vegas. Je také pravidelným účastníkem Světové série. Na svém kontě má několik velkých vítězství, včetně třetího místa v turnaji WSOP. Během své pokerové kariéry si vydělal více než 88 500 dolarů.

9. místo: Boris Becker

Známý německý tenista se po ukončení profesionální kariéry začal intenzivně věnovat pokeru. Podepsal reklamní smlouvu s pokerovou hernou PokerStars. Je také členem týmu PatiPoker. Jeho nejlepším výsledkem bylo 40. místo v turnaji WPT. Během své pokerové kariéry si Boris Becker vydělal více než 111 000 dolarů.

8. místo: Steve Davis

Steve Davis je nejen vynikající hráč snookeru, ale také vynikající hráč pokeru. Britský sportovec se pravidelně účastní různých turnajů, show a akcí věnovaných pokeru. V roce 2008 se mu dokonce podařilo skončit na 28. místě u stolu WSOP. Davis během své pokerové kariéry vyhrál celkem 118 000 dolarů.

7. místo: Audley Harrison

Britský boxer v těžké váze získal zlato na olympijských hrách v roce 2000. Sportovec ukončil profesionální kariéru v roce 2013, od té doby se může více věnovat svému hlavnímu koníčku – pokeru. Audley má na kontě i jedno velké vítězství, když se mu podařilo získat bronz v turnaji Venetian Deep Stack. Jeho výhra činila 223 500 dolarů.

6. místo: Teddy Sheringham

Slavný anglický fotbalista hrával jako útočník za anglickou reprezentaci a Manchester United. Bývalému sportovci se však daří i u karetního stolu. V roce 2007 skončil na turnaji ETP na pátém místě. Jeho kariérní výhry v kartách dosáhly téměř 330 tisíc dolarů.

5. místo: Tony Cascarino

Irský fotbalista je také aktivním hráčem pokeru. Má však za sebou i několik velkých úspěchů. V roce 2009 vyhrál titul British Tour of Grosvenor. Jeho kariérní výhry dosáhly téměř 594 000 dolarů.

4. místo: Fatima Moreira de Melo

Fatima Moreira de Melo byla dříve známá jako pozemní hokejistka hrající za Nizozemsko. Je však známá také jako hráčka pokeru. Sportovkyně podepsala smlouvu o partnerství s hernou Poker Stars. Aktivně se účastní karetních turnajů, v roce 2013 se jí podařilo získat stříbro v sérii UKIPT. Je také vášnivou hráčkou online pokeru.

3. místo: Gerard Piquet

Španělský fotbalista, který hraje jako obránce za klub Barcelona, je také známým fanouškem pokeru. Sám v různých rozhovorech upozorňoval na svou vášeň pro karetní hru. Při přísném tréninkovém režimu však nezbývá čas na hru. Přesto Pique jen zřídkakdy vynechá významné pokerové události. Na turnajích EPT získal dvě bronzové medaile. Jeho celkové výhry v pokeru činí 123 000 dolarů.

2. místo: Tiger Woods

Slavný golfista je známý svou zálibou v pokeru. Nejenže sází u hracího stolu, ale také pořádá turnaje, výstavy, finanční sbírky a podobně. Každoročně také pořádá vlastní turnaj s názvem Tiger Jam, na který se sjíždějí hráči pokeru z celého světa. Část peněz, které získá, jde na charitu, na nadace pomáhající dětem.

1. místo: Ronaldo

Ronaldo je světoznámý brazilský fotbalista. Je však také prakticky profesionálním hráčem pokeru a dokonce podepsal smlouvu o partnerství s PokerStars. Ronaldo se však považuje za spíše průměrného hráče, a proto si přizval známého hráče pokeru Andre Accariho, aby ho naučil hrát karty. V roce 2015 skončil Ronaldo v turnaji PCA na 26. místě s výhrou 42 180 dolarů.

Autor: redakceSouvisející články