Muž ohýbá ocel holýma rukama a polyká 11 mečů naráz. Tohle doma rozhodně nezkoušejte

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Dai Andrews
Zdroj: Gideion, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Dai Andrews, mladý umělec a artista. Někdy je označován také jako „moderní fakír“. Jeho dovednosti však plynou z prastarých vědění jógy a bojových umění. Jeho představení jsou plná neuvěřitelných kousků, které ukazují, že tělo je stroj s opravdu obrovským potenciálem, který tento muž umí dokonale využít.

Dai Andrews se narodil v 22. prosince 1977 v americkém Baltimoru v Marylandu, a to ještě pod občanským jménem David Matthew Andrews. Jeho vášeň pro kouzelnická vystoupení a magii se objevila již v jeho pěti letech. Tehdy totiž dostal svou první kouzelnickou sadu.

Začínal jako kouzelník

V sedmnácti letech si měl s kouzlením dokonce začít přivydělávat, a to v malém kouzelnickém obchodě. Tam měl prodávat a zároveň předvádět kouzla. Krátce nato, co byl zaměstnán, musel být obchod přestěhován do Disney Worldu. Dai se však rozhodl nepřestěhovat a v obchodě skončil. Jako odstupné si tehdy vybral krabici kouzelnických pomůcek a triků.

Andrews na sobě dál pracoval. Učil se jevištnímu umění, polykání a plivání ohně, únikům a polykání mečů.  Aby se mohl ještě více zdokonalit, rozhodl se odejít do Evropy. Zde se stále více a více prosazoval. Účinkoval například v italské Commedia dell‘arte či v anglickém Circus of Horrors.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený JessBeeCreates (@jessbeecreates)

Umění těla a mysli

On se chtěl ale dostat od „obyčejného“ jevištního kouzlení ještě dál. Začal se více soustředit na své tělo a na jeho limity, které chtěl co nejvíce posunout. Cestoval po světě a snažil se studovat bojová umění, umění jogínů a prastaré dovednosti fakírů.

Během vystoupení mohou diváci vidět, k čemu všemu je možné lidské tělo vytrénovat, a to jen za pomoci správně nastavené mysli. Dai předvádí například ohýbání ocele, lámání šípů za pomoci krku či rozbíjení prken jen holýma rukama.

Nechybí také neuvěřitelné únikové kousky. Umělec se snaží vysvobodit jak z kazajky, tak i z řetězů a provazů. Fakírskou část zastupují hrátky s ohněm a zapichování jehel do různých částí těla. Součástí každého představení je také hudba, kostýmy a autorův specifický smysl pro humor.

Polykač mečů

Jeho největší doménou však zůstávají meče, přesněji řečeno jejich polykání. Andrews je dokonce držitelem dvou oficiálních Guinnessových rekordů, který vytvořil s dalšími 19 polykači, kdy se snažili spolykat co nejvíce mečů, a to jak postupně, tak i najednou.

Tento „moderní fakír“ vystupoval ve více než třiceti zemích světa, mimo jiné i v Las Vegas či v Tokiu. Často se také objevuje v televizi, například v dokumentech od National Geographic nebo Discovery Channel. Účinkoval také v zábavných show Jimmy Kimmel Live! či Ripleyho Věřte nevěřte.

Zdroj: swordswallower.com, Wikipedia

Autor: Markéta Mladá



Související články