Jimmy Taylor byl zasažen bleskem. Změnilo ho to k nepoznání

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
blesk
Zdroj: Laura Crazy/Shutterstock.com

Jimmy Taylor z Velké Británie byl zasažen bleskem. Byl v ohrožení života a několikrát ho lékaři museli oživovat. Když se probudil, všichni se radovali předčasně. Jimmy najednou mluvil úplně jiným hlasem a jazykem a tvrdil, že je někdo úplně jiný.

Blesk do jeho těla udeřil v momentě, kdy vycházel z lesa. V něm totiž býval často, klidně i za bouřky, protože jedině tak měl mít údajně klid na přemýšlení.

Naštěstí ho neštěstí potkalo u jedné ze silnic, takže kolemjedoucí řidič mu zavolal pomoc. Když se po necelých dvou měsících probral, jeho rodinu a kamarády čekal šok.

Skončil na psychiatrii

Jimmy totiž mluvil chlapeckým hlasem s ruským přízvukem. „Já jsem Filip, je mi patnáct let a porazilo mě auto,“ reagoval na otázky, které mu pokládala manželka Nina.

Nikdo to nechápal. Ani lékaři. Nakonec se lékaři rozhodli Jimmyho zavřít do psychiatrické léčebny, s tím souhlasila i rodina.

Nina za ním chodila několik dlouhých let, ale muž tvrdil stále to samé, pouze si každý rok tvrdil, že je o rok starší.

Nakonec zjistila pravdu

Po pěti letech, kdy se jeho stav nelepšil, ho přestala navštěvovat a rozhodla se začít žít nový život. Jimmyho nikdy nepustili ven a Nina si našla nového manžela.

O několik let později nakonec zjistila, že skutečně existoval chlapec Filip žijící v Rusku, který tragicky zahynul. Psaly o tom tamní noviny.

Jedná se o náhodu, nebo skutečně zavelela boží moc?

Autor: Ivan Glaser



Související články