Jakubovi Železnému se nelíbí nespisovné výrazy v titulcích seriózních médií. Zapšklý a sebestředný egoista je zpět, dozvěděl se

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jakub Zelezny
Zdroj: Profimedia

„Šilhavý ukázal koule. Vyřazením Bartáka se ale zároveň dostal pod tlak,“ hlásá titulek na webu iSport. Moderátorovi Jakubu Železnému se ale toto vyjádření velmi znelíbilo. Stejně tak zkritizoval i titulek článku Seznam Zpráv, podle kterého zase „koule ukázal“ Petr Fiala.

Podle Železného se využití takto nespisovného výrazu v médiích nehodí. Jenomže místo pochopení se setkal s kritikou. Sám totiž nedávno předvedl něco, co by si podle veřejnosti neměl mediálně známý člověk dovolit.

Nechce vidět něčí varlata

„Užít nespisovný výraz (nadto v tzv. zhrubělé verzi) jako tzv. frazém v běžné mluvě (někde, někým)? No, budiž. Ale v titulcích seriózních médií? Fakt nechci vidět varlata trenéra české reprezentace J. Šilhavého, ani premiéra Petra Fialy,“ napsal Železný na twitteru.

Jenomže moderátor se u uživatelů twitteru s pochopením nesetkal. Nedávno se totiž sám hádal s policisty ohledně parkování na Václavském náměstí. A vzniklo dokonce video, kvůli kterému proběhl v médiích pořádný skandál.

To bylo nejprve zveřejněno tak, že nebylo jasné, kdo je špatně parkující osobou. Později Železný přiznal, že šlo skutečně o něj. Se strážníky se přitom hádal a urážel je. Za své činy se později omluvil. Veřejnost mu ale, jak se zdá, neodpustila.

Zapšklý egoista

Lidem na sociální síti se Železného vyjádření ohledně neslušných slov ani trochu nelíbí. Zdá se jim, že někdo, kdo měl před časem sám problémy s tím, jak jednat s lidmi, by si neměl podobné připomínky dovolovat.

„Koukám, že měsíc jste hrál zlomeného, chodil brečet na rameno ke Světlaně, snažil se ze sebe dělat chudinku, a sotva se oklepete, zpátky je ten známý, zapšklý a sebestředný egoista, který si myslí, že má patent na rozum a může poučovat ostatní. Když to nechcete vidět, tak to nečtěte,“ vzkázal mu pan Petr.

„Vy takové výrazy možná nepoužíváte, nicméně kvalitě vaší novinařiny to stejně nepomáhá,“ dodal uživatel Ondřej.

„Nechcete jít raději zase školit policajty?“ připomíná kauzu také pan Jan.

Zdroj: iSport, Seznam Zprávy, Twitter, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články