GLOSA: Znalec Čapka a Haška aneb Babiš si chtěl vystřelit z vlády, schytal to ale od veřejnosti i Miroslavy Němcové

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: FOTO: Jiří Koťátko / CNC / CNC / Profimedia

Když se politici pokouší být vtipní, obvykle se to obrátí proti nim. Takový Andrej Babiš by si už mohl zvyknout, že jeho vtipy obvykle překoná hned první komentář na sociální síti. On přesto dál rýpe do vlády rádoby humornými příspěvky. Tentokrát se dočkal reakce od senátorky Miroslavy Němcové, která šéfa ANO rozhodně nešetřila.

Text je komentářem autorky.

Fialova vláda zvyšuje daně. Ačkoli slibovala, že tomu tak nebude. Téma je v médiích v posledních dnech omílané stále dokola a vtipné vtipy už byly dávno vyčerpány. Babiš přesto zkusil ještě s jedním zabodovat. A moc se mu to nepovedlo.

Pobavil jen sám sebe

„Daně, jo daně, jak my myslíme na ně,“ notuje si dvojice hamižných úředníků v pohádce Tajemství staré bambitky. Babiš scénku přidal na svůj twitter a připsal k ní, že mu připomíná cestu Petra Fialy a Zbyňka Stanjury na vládu.

Politik přidal k videu smajlíka na důkaz toho, že se nad svým vtipem pobavil, očividně je ale jediný, kdo se mu směje. V komentářích se totiž dočkal kritiky, většina poznámek je navíc daleko vtipnější než samotný jeho příspěvek.

„Zatímco vy se chováte jako naprosto nepříčetný blázen a potřebujete někoho parodovat, tak u vás stačí zveřejňovat realitu. Vy jste parodií sám o sobě,“ vzkázal mu například uživatel Matěj.

Němcová bodovala

Podle některých sledujících by si měl Babiš místo vtípků na současnou vládu zopakovat planety Sluneční soustavy, nebo to, jakou knížku napsal Jaroslav Hašek. Na jeho výkon, který předvedl v rámci předvolebních debat s dětmi na škole, upozornila ve svém komentáři i Miroslava Němcová.

„Znalec Čapka a Haška, obdivovatel TGM cestou mezi Břeclaví a Vídní, vlevo Varšava,“ napsala a přidala fotku Babiše právě používajícího veřejný pisoár. „Poctivě jsem si ji vystál,“ chlubí se na snímku politik.

Její komentář se setkal s daleko větším úspěchem než původní Babišův příspěvek. „Bravo, paní senátorko,“ klaní se Němcové pan Jiří. Uživatel David se podivuje tomu, že na močení také Babiš nemá své lidi.

Pan Sváťa se pak rozhodl reagovat na Babišovo video také snímkem z pohádky. „Tohle je Andrej Babiš posledních 30 let,“ napsal k příspěvku, ve kterém si loupežníci vesele notují: „Pod dubem, za dubem, tam tě voškubem.“

Člověk by si řekl, že se Babiš poučí a nechá si příště vtípky pro sebe. Není to ale poprvé ani naposledy, kdy sdílel nějaký svůj rádoby humorný komentář na politickou situaci a dočkal se nemilých reakcí. Paní Němcová tak nejspíš už teď přemýšlí, čím ho setře příště.

Zdroj: Twitter, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články