Andrej Babiš nemá přehled o tom, kolik stojí mléko. Ostudu si udělal nejen před dětmi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Andrej Babiš nedávno předstoupil v rámci pořadu K tabuli! před školáky, kteří mu jakožto kandidátovi na prezidenta pokládali všetečné otázky. Jenomže ačkoli šlo o dotazy, na které by měl z fleku odpovědět každý student druhého stupně základní školy, on si udělal nejen před dětmi ostudu.

Že nemá Andrej Babiš přehled o tom, jaké planety jsou ve Sluneční soustavě, to by se ještě dle většiny těch, kteří pořad viděli, pochopit dalo. Přece jen žádný učený z nebe nespadl a ani kandidát na prezidenta nemusí znát všechno. Že ale člověk, který se prezentuje tím, že chce vládnout především pro občany ČR, nezná ani cenu mléka, to je minimálně zarážející.

Jedna z dívek se ho například zeptala, zda zná nějaké dílo Karla Čapka. S Babišovou odpovědí „nevím“ se dívka nespokojila a trvala na tom, aby bývalý premiér uvedl alespoň jedno. Když pak Babiš jmenoval Válku s mloky, nebylo jasné, zda si je svou odpovědí jistý.

Měsíc je prý planetou Sluneční soustavy

Kdo napsal dílo Babička sice Babiš věděl, s otázkou na nejslavnější dílo Jaroslava Haška si už ale neporadil. Stejně tak nevěděl ani to, jaké planety patří do Sluneční soustavy. Když po Marsu zkusil tipnout Měsíc a Slunce, studenti už se neudrželi a bylo vidět, že se jeho nevědomostí skvěle baví.

Na dotaz, jaký je nápis na oponě Národního divadla, jednomu z žáků odpověděl: „To nevím. My jsme rekonstruovali Národní muzeum a Státní operu. Tohle mi musíš připomenout.“ A pak přišla jedna z nejzáludnějších otázek. Kolik žaludků má kráva, jak se jmenují a k čemu jsou.

Babiš nevěděl ani kolik jich je, ani jaká nesou jména, odpověděl ale, že je má nejspíš na výrobu mléka. Žáci mu se smíchem odpověděli, že se zmýlil, a on jim místo pokory začal kázat o tom, že alespoň na rozdíl od nich ví, kolik stojí mléko. Jelikož ale uvedl cenu 10 korun, mohli se smát žáci dál. Litr trvanlivého mléka totiž stojí kolem 20 až 30 korun. Pokud je v akci, lze jej nakoupit i za 17 korun za litr.

„Babiš na Hrad! Mléko za 10 korun je slušný začátek,“ okomentoval pak výkon bývalého premiéra jeden z čtenářů v komentářích na serveru Extra.

Je to smutné

Na sociálních sítích začalo velmi rychle kolovat video, ve kterém kandidát na prezidenta ukazuje, že postrádá tyto pro mnohé základní znalosti. A podle sledujících to není ani k smíchu. Je to spíše smutné, shodují se.

„Mně to přišlo, že je to celé nahrané, že ze sebe chtěl udělat ještě většího deb*la, než je doopravdy,“ napsal někdo z uživatelů.

Další podotkl: „Že není AB žádný osvícený génius bylo vždy jasné. Ale toto je příliš.“ Jiný sledující ale s nadsázkou doplnil: „Ježíš… To, že jsou naše děti chytřejší než tenhle zbohatlý hysterický omezenec, to přece víme už dávno. Jen jsme to dosud neviděli takhle syrově.“

Sám Babiš asi se svým výsledkem spokojený příliš není. S většinou rozhovorů i výstupů, které v médiích udělá, se totiž chlubí na svých sociálních sítích. Tentokrát ale jeho twitter ani facebook o výstupu před tabulí nic nesdělují.

Zdroj: Twitter, YouTube, Prima, Expres, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články