České dráhy se pochlubily, že s nimi prezident Pavel cestoval do Vídně. Společnost se vzápětí dočkala kritiky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Petr Pavel
Zdroj: TOMÁŠ BLAŽEK / MAFRA / Profimedia

Prezident Petr Pavel vycestoval ve středu vlakem z Prahy do Vídně, kde zahájil svou dvoudenní návštěvu Rakouska. Že cestoval právě vlakem, se chlubí společnost České dráhy na svých sociálních sítích. Veřejnost jí ale tuto reklamu kritizuje.

Pavel nastoupil dle ČTK chvíli po poledni do jednoho z pravidelných vlakových spojů. Drážní zaměstnanci sice o jeho cestě předem věděli, přesto se k němu chovali jako k civilnímu cestujícímu.

„Žádné speciální opatření za České dráhy jsme nepřipravovali ani nepřipravujeme. Počet rezervovaných míst ve vlaku nikterak nevybočuje z normálu,“ sdělil mluvčí Českých drah Lukáš Kubát.

Reklama na sociálních sítích

Ačkoli k prezidentovi přistupoval personál vlaku jako k běžnému hostovi, vzniklo několik fotek, na kterých je vidět, jak si hlava státu cestu užívá. A ty skončily na sociálních sítích Českých drah.

„Pohodlně do Vídně? Přece vlakem! Jsme rádi, že pan prezident Pavel využil náš vlak. Ten ho pohodlně zavezl do Vídně na dvoudenní návštěvu Rakouska. Z té se pak bude vracet opět naším vlakem,“ stojí u Pavlovy fotografie na twitteru.

Sledující příspěvek neocenili

Ačkoli ČD jsou na to, že s nimi cestoval sám prezident, hrdé, v komentářích na sociálních sítích schytala společnost kritiku.

„Snad se v budoucnu nedočtu, kolik jste toho přibrzdili, aby tento jeden vlak dojel, jak má. Mimochodem, pořád vám to nejde ani na té evropské úrovni. Inspiraci Japonskem se ani nesnažím doporučit,“ napsal například uživatel Nenažranej Moravák.

„Až bude mít pan prezident cestu do Bavorska, zkuste jej svézt Západním Expresem. Po několika zpožděních by si to rozmyslel,“ uvedl pan Jaroslav.

Přesto se ale našli lidé, kteří prezidenta za jeho volbu dopravního prostředku pochválili.

„Líbí se mi moc váš přístup. Cestování vládním letadlem je sice pěkné a okázalé, avšak na takto kratší vzdálenosti nesmírně ekonomicky nevýhodné. Jsem rád, že vyrazíte radši vlakem, který je levnější a nabízí srovnatelný komfort,“ napsal na instagramu uživatel David.

Zdroj: ČTK, Twitter, Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články