Americký řetězec stahuje z prodeje LGBTQ produkty. Zákazníci je házeli po podlaze a konfrontovali s nimi personál

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
LGBT
Zdroj: Shutterstock

Americký obchodní řetězec Target začal stahovat některé své LGBTQ produkty z prodeje. Důvodem je nelibost zákazníků, kteří obchodníkovi jasně naznačili, že se jim jeho přehnaná podpora menšinové skupiny nelíbí. V některých případech dokonce došlo ke konfrontaci zaměstnanců.

Na začátku května uvedla podle serveru NPR společnost Target do prodeje novou kolekci podporující členy LGBTQ komunity. Jednalo se zhruba o 2000 kusů oblečení, ale i doplňků či drobné elektroniky. Nyní je však řetězec stahuje.

Zboží házeli na podlahu a hádali se s personálem

Podle webu Aljazeera v rámci měsíce hrdosti prodejna duhové kolekce připravuje již více než 10 let. Letos se ale setkala s nepochopením ze strany zákazníků, kteří věci z regálu házeli na podlahu, ničili je a hádali se kvůli nim s pracovníky na prodejnách.

Lidem se nelíbí především dětské kolekce, které podle jejich názoru ukazují malým chlapcům i dívkám špatné příklady. Pozastavují se ale také nad symbolikou šesticípých hvězd na některých produktech.

„Potom, co Target začal prodávat LGBTQ produkty zaměřené na děti, nepochopitelně zařadil do prodeje také věci propagující satanismus. Je načase jít nakupovat jinam,“ napsala na twitteru například jedna z nespokojených zákaznic.

S kritikou se setkali už dříve

Řetězec Target se snaží LGBTQ komunitu podporovat už dlouhé roky. Podle všeho to ale dělá špatně a u zákazníků naráží spíše na kritiku. V roce 2016 například lidem vadilo, že mohou v obchodě transgender osoby používat toaletu určenou pro opačné pohlaví.

„Myslím si, že činíme jen dobrá obchodní rozhodnutí, která jsou správná pro společnost a skvělá pro naši značku,“ říká podle agentury Reuters k situaci generální ředitel společnosti Brian Cornell.

Ten nicméně připouští, že problémy jsou letos skutečně závažné, a je proto třeba věci řešit. I proto se řetězec rozhodl část produktů z prodeje stáhnout, doufá ale, že i nadále bude moci menšinovou komunitu podporovat.

Zdroj: NPR, Aljazeera, Reuters, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články