Bar v Austrálii nabízel drinky zdarma podle velikosti podprsenky. Po kritice veřejnosti akci zrušil

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Zena na baru
Zdroj: Shutterstock

Bar ležící ve městě Adelaide nacházejícím se v Austrálii nedávno uspořádal akci, která popudila veřejnost. Podnik totiž nabízel slevu na pizzu a pití zdarma podle toho, jak velkou měly ženy podprsenku.

Za velikost podprsenky A získala žena zdarma jeden nápoj na večer. U podprsenky velikosti B to byly nápoje dva, u C pak rovnou tři drinky. „Čím větší, tím lepší,“ chlubil se bar podle serveru 7News na speciálním plakátu s akcí.

Tvrdá kritika

Bar se za svou reklamu dočkal velké kritiky. Veřejnosti se posuzování žen podle velikosti podprsenky dotklo. Muži i ženy začali psát podniku nepříjemné vzkazy.

Akce baru byla označena za ponižující a zastaralou. Podnik se tak místo speciálních dní, kdy dělá svým hostům radost, dočkal jenom toho, že jeho hodnocení výrazně kleslo.

„Nevím, co je více zarážející. Fakt, že podnik svou reklamou diskriminuje některé osoby, nebo to, že do podniku stále někdo chodí,“ podotkl na svém facebooku například Andrew Carpenter.

Omluvili se a akci zrušili

Na sociálních sítích se po velké vlně kritiky bar rozhodl podle serveru The Sun zveřejnit omluvu.

„Upřímně se omlouváme za skutečnost, že příspěvek způsobil, že se někteří z našich stálých hostů cítili nepříjemně a zahanbeně. To nikdy nebylo naším záměrem,“ stojí v příspěvku.

Na základě zpětné vazby od komunity podnik nakonec akci zrušil. Nyní podle svého vyjádření připravuje další propagační akce, které by snad měly dopadnout podle předpokladů lépe.

Zdroj: The Sun, 7News, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články