Žena procestovala svět, aby si v jednotlivých zemích mohla dát své oblíbené jídlo z fastfoodu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
McDonalds
Zdroj: Shutterstock

Ze všech jídel na světě má sedmadvacetiletá Natasha Whitley nejraději jedno konkrétní menu z fastfoodového řetězce McDonald’s. V posledních šesti měsících procestovala celkem 45 zemí a v 15 z nich se minimálně jednou zastavila v místní pobočce, aby si dala kuřecí nugetky a colu bez cukru.

Stejné menu v každé restauraci. Natasha Whitley v rámci své cesty po různých zemích podniká jakousi osobní výzvu, v rámci které se snaží dát si jídlo v co nejvíce restauracích stejného typu.

Nesnáší hovězí

Její rodina a přátelé by si nejspíš nikdy nemysleli, že právě McDonald’s si Natasha zamiluje. Jeho největší chloubou jsou totiž hamburgery vyráběné z hovězího masa.

To ale mladá žena nejí, proto vždy skončí u stejného menu: kuřecích nugetek. Přiznává, že jen málokdy si pak dá po jídle zákusek či kávu, obvykle se drží striktně toho, co jedla už tolikrát.

„Když jsem se rozhodla cestovat, věděla jsem, že součástí toho budou zastávky v McDonald’s,“ říká. Nejprve to podle jejích slov bylo proto, že je v něm jídlo chutné a levné. Pak se ale celá situace změnila v jakousi osobní výzvu, uvádí Mirror.

Na cestu šetřila dlouhé měsíce

Nešlo o spontánní nápad, ale o promyšlenou akci. Natasha na své cestování po světě šetřila dlouhé měsíce, aby si pak mohla vzít dlouhou dovolenou a vyrazit ochutnávat nugetky do všech možných zemí.

Není ale prvním člověkem, který podnikl něco podobného. V roce 2016 se v médiích objevila informace o Jamesi McGowanovi, který procestoval svět a navštívil více než 300 různých poboček fastfoodu.

Ten si ovšem dával pokaždé jídlo jiné a na svých sociálních sítích pak sdílel informace o tom, které mu chutnalo více či naopak méně. Natasha prý chce zachovat věrnost jednomu konkrétnímu menu, ke kterému se vrací i po návratu domů i ve svém rodném Londýně.

Zdroj: Mirror, Independent

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články