Fastfood v ukrajinském Kyjevě byl v pátek večer plný mladých lidí. Veřejnost na tom nevidí nic zvláštního

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
McDonalds
Zdroj: DisobeyArt / Shutterstock

Velká část obyvatel Ukrajiny žije v posledních měsících ve strachu. Ze strany Ruska dochází k neustálým útokům, města jsou bombardována a místní se bojí o svůj život. Přesto se mnoho z nich snaží žít normálním životem. To ale některé jedince udivuje. Na internetu se objevilo video, na kterém je natočena fastfoodová restaurace plná lidí. A autor příspěvku je tím pohoršen.

„McDonald’s Kyjev. Včera v noci,“ píše stručně uživatel Clown World. Ten sdílel video, na kterém je vidět restauraci plnou především mladých lidí. Z videa není patrné, zda se jedná skutečně o fastfood v hlavním městě napadané země a zda bylo video natočené skutečně v pátek večer, datum zveřejnění tomu ale nasvědčuje.

Mladí lidé se baví

„Kdyby vás to zajímalo, všimněte si, kolik především mladých lidí v pátek večer navštívilo McDonald’s,“ píše k videu autor původního příspěvku.

Na videu je vidět restaurace plná lidí, kteří se baví, jako kdyby se nic zvláštního nedělo. Jedinci i skupinky osob si objednávají jídlo, lidé komunikují se svými vrstevníky.

Zatímco autor příspěvku se nad videem pozastavuje a někteří sledující dle reakcí kritizují, jak se někdo může bavit a předstírat, že se nic neděje, většina komentujících tomu ale rozumí.

Srovnání s druhou světovou

„Co přesně nám ukazujete? Lidé v Londýně během 2. světové války se také snažili bavit, podle mě na tom není nic divného,“ napsal například pod příspěvkem uživatel JL Sinna. A není sám, kdo situaci srovnává s historií.

Mnoho lidí podotýká, že i v okupovaných zemích v minulosti lidé využívali každé možnosti, jak přijít na jiné myšlenky. „Kdyby člověk jen seděl doma a bál se vyjít ven, asi by ten psychický nátlak dlouho nevydržel,“ píše Richard.

„Nerozumím tomu, co přesně by na této situaci bylo špatně. Restaurace jsou otevřené a lidé se baví. Nemohou jenom čekat doma na nejhorší,“ uvedl Jeremy.

„Klaun sám ze sebe udělal tímto příspěvkem klauna,“ vzkázal uživateli s přezdívkou Clown World pan Filip s tím, že na příspěvku vlastně není vůbec nic zvláštního.

Zdroj: Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články