Matěj Stropnický je podle Vlastimila Válka proruský kolaborant. Kritizován je za svou účast na demonstraci KSČM

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Matej Stopnicky
Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

V Plzni proběhla Demonstrace pro lepší život pořádaná KSČM. Jednou z osob, která na ní vystoupila se svým projevem, se stal i Matěj Stropnický. Ten se společně s dalšími účastníky vymezil proti „pravicové protilidové vládě“. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek ho pak na oplátku nazval proruským kolaborantem.

„Můj postoj ke konfliktu na Ukrajině není ten, že Ukrajina musí zvítězit. Já si myslím, že nejdůležitější je, aby nastalo jednání o míru a příměří. Tu válku je třeba deeskalovat, krotit,“ prohlásil na demonstraci podle serveru Forum24 Stropnický.

Nesouhlasí ani s obrannou smlouvou

Proti vládě vystupuje Stropnický na svých sociálních sítích poměrně pravidelně. Nedávno se vyjádřil například také k takzvané obranné spolupráci mezi ČR a USA.

„Vláda právě schválila smlouvu o tzv. obranné spolupráci mezi ČR a USA. Zatím není dostupná veřejnosti. Pokud je její znění aspoň přibližně takové, jako má tatáž smlouva mezi USA a Slovenskem z loňska, jde o obrovský zásah do suverenity naší země, přičemž o obraně Česka v ní není vůbec nic,“ napsal na facebooku.

Proruský kolaborant

„Smlouva o obranné spolupráci s USA zajistí Česku lepší bezpečnost a upevní naši roli v NATO. Že je proti ní Matěj Stropnický a další zjevní proruští kolaboranti, kteří by nás zřejmě nejradši viděli jako vazala Kremlu, jasně dokazuje, že schválení smlouvy bylo správné!“ uvedl k jeho názorům na twitteru Vlastimil Válek.

Kritiku pak schytal Stropnický právě i za své vystupování na demonstraci. „Matěj Stropnický se navrací tam, kam dávno patří. Plzeň byla svým způsobem pro Stropnického takovým rudým coming outem,“ napsal na twitteru například Jiří Hrebenar.

Zdroj: Forum24, Facebook, Twitter

Autor: Shani MaiováSouvisející články