Danuše Nerudová poprvé poráží Babiše s Pavlem. Její muž je ochotný se kvůli ní vzdát i práce advokáta

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
danuse nerudova
Zdroj: ANNA BOHÁČOVÁ / MAFRA / Profimedia

Podle prezidentského volebního modelu agentury Median je v současné době na prvním místě mezi kandidáty Danuše Nerudová. Ta tak vůbec poprvé přeskočila Andreje Babiše a Petra Pavla, kteří byli doposud favority. Nerudová získala v průzkumu 28 % hlasů, Babiš 26,5 % a Pavel 23,5 %.

Podle iDNES se v současné době daří Danuši Nerudové oslovovat voliče všech věkových kategorií. Nejvíce oblíbená je stále u mladší kategorie, především mezi lidmi od 18 do 34 let, jak ukazují ale výsledky posledního průzkumu, volila by ji i značná část starších.

„Na vrcholu vždy nejvíce fouká. Věřím ale, že s oporou, kterou ve vás mám, vše ustojím. Věřím také, že útoky, které teď budou bezpochyby sílit, nezviklají ani vás. Děkuji za neskutečnou podporu, je to obrovský závazek. Společně to dokážeme!“ vzkázala svým podporovatelům na twitteru Nerudová.

Sebevědomá žena s podporou manžela

Nerudová cítila ve volbách velké šance ještě předtím, než se dostala v průzkumech na první místo. Voličům ukazuje, že má zdravé sebevědomí a nebojí se bojovat. „Nikdy v historii prezidentských voleb dosud nebyla silná ženská kandidátka. Proto tomu ani teď nikdo nevěřil. Jsem žena, navíc mladá, k tomu i pohledná. To je největší handicap, který mám,“ řekla nedávno podle CNN Prima NEWS.

Důležitá je pro Nerudovou také podpora jejího manžela. Robert Neruda má za to, že jeho žena ještě překvapí. „Mám z jejího úspěchu obrovskou radost, nežárlím,“ říká v rozhovoru pro iDNES. Právník je v případě manželčina úspěchu připraven se vzdát své práce, pokud by panovaly pochybnosti o střetu zájmů. Věnovat by se chtěl charitě.

V nedávné době se v médiích objevila informace o tom, že Nerudová si při bezpečnostním testu v rámci nedávné debaty kandidátů pomáhala tahákem, sama se k tomu ale doposud nevyjádřila. Podpora jejích fanoušků, voličů a blízkých má pro ni nicméně mnohonásobně vyšší hodnotu než nějaký skandál.

Zatím nic není jasné

Andrej Babiš s Petrem Pavlem se sice dostali oba poprvé za Danuši Nerudovou, stále ale bojují a nic podle nich není jasné.

„Průzkumy nadále ukazují, že největší šance mají tři kandidáti. Vyhrát nebude lehké, ale lehké souboje mě nikdy nelákaly. Očekávám tvrdou kampaň, ale platí, že ta moje nebude o útocích, ale o tom, kdo má dost zkušeností, rozvahy a pokory, aby svou službou nejvíce prospěl,“ napsal na twitteru Pavel.

Andrej Babiš se zase snaží na voliče zapůsobit nejen upečenou vánočkou, před dvěma dny se navíc sešel s Milošem Zemanem. I v tomto případě pozdravil fanoušky na facebooku s vánočkou v ruce a podle komentářů se zdá, že podporu voličů má stále vysokou.

Zdroj: Median, Twitter, CNN Prima NEWS, iDNES, Expres, Facebook, OnlyU

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články