Babiš a Pavel se tahají o první místo. Nerudová je třetí a vybírá peníze na obytňák

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Danuse Nerudova
Zdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Pokud by se prezidentské volby konaly v listopadu, první kolo by vyhrál Andrej Babiš. Ukazuje to nejnovější průzkum společnosti Ipsos, který ale zároveň prozrazuje, že Petr Pavel s Danuší Nerudovou jsou bývalému premiérovi těsně v patách.

Andreje Babiše by podle posledního průzkumu volilo 29,7 % Čechů. Na druhém místě je Petr Pavel s 25,3 % a hned za ním s 25 % Danuše Nerudová. Zatímco Babiše by nejvíce volili lidé nad 66 let, Danuše Nerudová má největší podporu u mladé generace, konkrétně u lidí mezi 18 a 26 lety věku.

Babiše by volili především voliči hnutí ANO, ale také lidé podporující KSČM nebo SPD. Pavla s Nerudovou pak preferují spíše voliči stávajících vládních stran. Podle Ipsos ale polovina voličů stále nemá úplně jasno v tom, koho bude volit ve skutečnosti.

Rozdíly v datech

Zatímco podle nejnovějšího průzkumu společnosti Ipsos jasně vede Babiš, volební model Deníku představuje jako kandidáta s nejvyššími šancemi Petra Pavla. Toho by podle webu volilo 25,2 % Čechů. Hned za ním je Babiš s 24,9 % hlasů.

Na třetím místě je opět Danuše Nerudová, která má nyní podle Deníku podporu 19,4 % voličů. Naopak ztrácí za nimi na čtvrtém místě Pavel Fischer, který získal přízeň pouze 6,8 % osob.

Obytňák Danuše

Danuše Nerudová se z výsledků průzkumů raduje. Ačkoli je podle dat obou společností na třetím místě, stále má velkou šanci n úspěch a na sociálních sítích nadšeně sdílí informace s fanoušky. Čísla vnímá jako obrovskou naději.

25 %. Rosteme! A roste i volební potenciál. Potenciál přinést změnu, která nastartuje Česko. Díky!“ napsala na svém twitteru kandidátka. Tam se také pochlubila se spuštěním sbírky na platformě Donio.

„Naprostou většinu vybraných peněz použijeme na mediální podporu mé kampaně a chod týmu. S jednou výjimkou a sice odměny vybavení pro dobrovolníky, za které nakoupíme vybavení pro naše skvělé dobrovolníky,“ popsala kampaň Nerudová.

Ta za příspěvky slibuje odměny, mezi kterými jsou různé reklamní předměty jako jsou propisky, trička či ponožky. Podle iDNES ale také fanoušci za příspěvek vyšší než 500 korun dostanou videopoděkování, které jim kandidátka pošle v polovině prosince.

Další odměnou za 5 milionů korun je obytňák Danuše. Pokud někdo takovou částku přispěje, tak Nerudová slibuje, že jej polepí a vyjede s ním na cesty. „A vy se na něj budete moci podepsat,“ píše u nabídky.

Zdroj: Ipsos, Deník, Twitter, Donio, iDNES

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články