Smrt je jen iluze, tvrdí teoretici Mnoha světů

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
albert einstein
Zdroj: Olga PopovaúShutterstock.com

Stále více lidí začíná věřit tomu, že po naší smrti není žádný konec. Že se jedná pouze o to, že neexistuje naše fyzické tělo. Výzkumníci interpretace teorie „Mnoha světů“, takzvané teorie multiverse, jsou přesvědčeni, že naše realita, náš život, je jen iluze. Píše o tom web Anomalien.

Podle jednoho obhájce této teorie Roberta Lanzi je smrt jen určitá část iluze, kterou jsme se naučili přijímat. „Přestože jsou jednotlivá těla předurčena k autodestrukci, živý pocit ‚Kdo jsem?‘ je jen 20wattová fontána energie působící v mozku. Tato energie však smrtí nezmizí. Jedním z nejjistějších předpokladů vědy je, že energie nikdy neumírá; nemůže být ani vytvořena, ani zničena,“ říká Lanza.

Kvantová fyzika teorii potvrzuje

Tato teorie multiverse bere v úvahu existenci několika vesmírů najednou s tím, že některé jsou podobné tomu našemu a jiné zcela odlišné. V praxi to může znamenat, že někde je naše civilizace na výši a v jiném naopak v chudobě. Tuto teorii podporuje kvantová fyzika, Newtonova teorie toto popírá.

Princip kvantové fyziky přesto nechápou sami vědci. „Jedním z nejdůležitějších aspektů kvantové fyziky, o kterém v současné době víme jen hrubě zjednodušeným způsobem, je princip, který lze vysvětlit tak, že člověk nemůže plně vědět, jak se chová subatomová částice, i když ji pozoruje nebo měří její atributy a mění jejich chování,“ informuje web Anomalien.

Teorie Mnoha světů ale tvrdí i to, že každý další vesmír se štěpí na několik dalších. Kritici této teorie to považují za absurdní. „Podle jednoho z navrhovatelů teorie Mnoha světů profesora Howarda Wisemana z Griffithovy univerzity v Brisbane v Austrálii tento scénář není v rozporu s kvantovou mechanikou, ve skutečnosti vysvětluje mnoho jejích neobvyklých jevů,“ informuje web.

Smrt podle Roberta Lanzi není úplný konec, protože pokud světy mezi sebou interagují, což podporuje tato teorie, tak se pouze energie mrtvého člověka přenese do jiného, kde se opět „probere“ k životu. Smrt je tak pouhá iluze a pravý konec vlastně neexistuje.

Neexistuje čas, prostor ani realita

Zároveň tato teorie vlastně popírá čas i prostor, ale i přítomnost, minulost a budoucnost. Což pomalu nahrává tomu, že existuje určitá nesmrtelnost. To mnozí kritici zcela vyvrací a dle nich je teorie nesmyslná a jen uměle vytvořená z nepochopitelných důvodů.

Přesto je důležité ale upozornit na fakt, že teorii Mnoha světů věří čím dál více odborníku z řad vědců. Jiní to nazývají reinkarnačním spiknutím. Podobnou teorii si můžete přečíst ale i od německého historika Heriberta Illiga a Dr. Hanse-Ulricha Niemitze, kteří napsali knihu s názvem Fantom časových hypotéz.

„Realita je pouze iluze, i když velmi perzistentní,“ řekl kdysi Albert Einstein. A jeho slova podle některých odborníků znamenají více, než si mnozí myslí. A jen to potvrzuje fakt, že i on sám v té době moc dobře věděl, že smrt neexistuje.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články