Dvouhlavému Mexičanovi vyrůstalo z čela zakrnělé siamské dvojče. Udělal díky tomu kariéru

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
pasqual pinon
Zdroj: Unknown author, Public domain, via Wikimedia Commons

V roce 1889 se narodil muž, který byl později známý jako dvouhlavý Mexičan. Vystupoval totiž v podivné show Sells-Floto Circus, na níž lidé chodili, aby na vlastní oči spatřili jeho velmi vzácný nádor v horní části hlavy.

S největší pravděpodobností nešlo o nádor v pravém slova smyslu, ale o zakrnělé siamské dvojče. U Piñóna hlava dvojčete vyrůstala z čela.

Původ falešného obličeje je diskutabilní

Zmíněný nádor totiž vypadal jako druhá hlava, tak byl ostatně také prezentován. Piñónovi na něj namalovali falešný obličej.

Objevují se ale také informace, že chirurgové vytvořili jeho druhou tvář pomocí stříbrné destičky, kterou vtěsnali pod kůži nádoru.

Navzdory skutečnosti, že ona druhá tvář vypadala téměř jako skutečná, byla zcela nehybná. Oči navíc postrádaly jakýkoli výraz.

V cirkuse to zvídavým divákům vysvětlovali tak, že druhá tvář se stala nehybnou poté, co Piñón ve dvaceti letech prodělal mozkovou mrtvici.

Úspěch po celém světě

Jeho část programu se jmenovala Bláznova show a jezdil s ní po celém světě. Svým představením dokázal vydělat dost peněz, a tak se mu majitel cirkusu hezky odvděčil.

Zafinancoval mu totiž odstranění nádoru, aby se už nemusel takto živit. Muž se díky tomu mohl vrátit domů do Texasu.

I zde se ale informace trochu rozcházejí – dle serveru History of Yesterday musel Piñón na operaci kvůli tomu, že stříbrná destička pod kůží začala dělat neplechu.

Odstraněn pak musel být i celý nádor, takže Piñón ve své cirkusové kariéře ani pokračovat nemohl.

O jeho životě po operaci je toho známo jen velmi málo. Předpokládá se, že se vrátil ke svému předchozímu řemeslu a pracoval jako dělník. Zemřel v roce 1929.

Zdroj: allthatsinteresing.com, historyofyesterday.com

Autor: Alice KonopáskováSouvisející články