Proslavila se tím, že bez přestávky škytala. Nyní sedí ve vězení za loupežnou vraždu, i když nestiskla spoušť

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
jennifer mee
Zdroj: Profimedia

Jennifer Mee se proslavila jako dívka, co neustále škytala. Začalo se jí říkat „škytavka“. Kdyby zůstala jen u tohoto neobvyklého faktu, svět by se rozhodně nezlobil. Jenže Jennifer měla prsty ve vraždě člověka a z vězení se už nikdy nedostane.

Svět se s Jennifer Mee poprvé seznámil v roce 2007, kdy jako teenagerka nekontrolovatelně škytala. O tři roky později sledovali všichni zprávy znovu. Tentokrát se do nich dostala kvůli svému zatčení za vraždu.

„Dostala jsem se do kontaktu se špatnými lidmi. Bohužel jsem začala experimentovat s drogami a cítila jsem se, jako bych byla neporazitelná,“ řekla pro deník The Sun, když ji policie obvinila z vraždy.

Přemýšlela o sebevraždě

Patnáctiletá Jennifer Mee seděla 23. ledna 2007 ve třídě a začala škytat. Škytala patnáct minut, poté šla na školní kliniku.

Zde byla pět hodin, ale nikdo jí nebyl schopen říct, co škytavku způsobuje. Dobré rodinné zázemí rozhodně neměla – osm lidí bydlelo ve dvou pokojích, otec měl zdravotní postižení.

Škytavka nešla zastavit, Jennifer zkoušela všechny osvědčené metody, ale nic. Přestala chodit do školy, šla ke všem možným doktorům, nechala si odebrat krev a naskenovat mozek.

Nic nepomohlo a Jennifer začala mít zdravotní potíže. Přestala jíst a myslela na sebevraždu. Její matka se rozhodla, že zavolá do novin, třeba její dceři někdo pomůže.

Z vězení se nikdy nedostane

Jennifer se proslavila po celých Spojených státech, nakonec jí lékaři pomohli od neustálého škytání léky, které se běžně předepisují pacientům s Touretteovým syndromem. Kdyby žena zůstala slavná jen díky své škytavce, udělala by mnohem lépe.

V roce 2010 se Jennifer potkala s mužem z internetové seznamky. Nalákala ho na osamělé místo, kde čekali její dva kamarádi – Laron Raiford a Lamont Newton.

Ti muže zastřelili a okradli. Pachatelé byli dopadeni brzy po činu, ale policie nevěděla, kdo přesně střílel. Podle floridských zákonů byla pachatelem i Jennifer, přestože nakonec to nebyla ona, kdo stiskl spoušť.

V roce 2013 byla Mee shledána vinnou z vraždy prvního stupně a odsouzena na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění. Její komplicové dostali stejný trest.

Státní zástupkyně o případu řekla, že je sice tragický, ale rozhodně není ojedinělý. Mee má sice stále ještě naději na odvolání a na přezkoumání případu, ale šance, že se dostane z vězení, je jen jedno procento.

Zdroj: Crimereads.com

Autor: Barbora TurkováSouvisející články