Rostovský řezník: Byl impotentní, přesto měly jeho choutky strašlivý dopad. Zabil přes 50 lidí, některé z nich i snědl

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
andrej cikatilo
Zdroj: Profimedia

Andrej Čikatilo byl sovětský sériový vrah a kanibal, který kromě toho, že zabil minimálně padesát dva obětí, stál také za zbytečnou smrtí několika neprávem obviněných. Než proti němu policie našla usvědčující důkazy, šílený vrah se dopustil zločinů, které snad ani slovy nelze popsat.

Přezdívalo se mu rostovský řezník, nebo také rostovský rozparovač.

Mezi jeho oběti patřily ženy a děti, zhruba dvě třetiny mrtvých byly osoby do sedmnácti let, mezi kterými se nacházeli chlapci i dívky.

V dětství často hladověl, nezapadal do kolektivu

Čikatilův otec byl vojákem Rudé armády a později byl vězněn jako válečný zajatec.

S matkou se musel skrývat před nálety, zažil hrůzy války a velmi často hladověl. Navíc byl všem pro smích, protože se velmi dlouho po nocích pomočoval.

Jeho starší bratr Stěpan se v deseti letech údajně stal obětí kanibalismu, protože na Ukrajině propukl hladomor. To ovšem nebylo nikdy přímo dokázáno. Čikatilo měl problémy s impotencí a potýkal se také s psychickými nemocemi.

Přesto byl vynikajícím studentem a snažil se v životě něčeho dosáhnout. Bohužel nakonec kvůli stresu neuspěl při zkouškách na právo, a proto se začal živit jako opravář telefonů. I přes jeho impotenci se mu později narodily dvě děti.

Snažil se navodit dojem psychicky nemocného, doufal, že se vyhne trestu smrti

Čikatilo se na krátký čas stal učitelem, ale několikrát byl obviněn z pokusu o zneužívání studentů, a proto byl později ze školy vyhozen. V roce 1978 spáchal svou první vraždu.

Svou oběť chtěl znásilnit, to se mu ale kvůli impotenci nepovedlo, proto ji zabil a uspokojil se později nad jejím mrtvým tělem.

Oběti začaly přibývat a vyšetřovatelé několikrát zatkli nesprávné zločince, kteří již dříve byli odsouzeni za sexuální zločiny a kanibalismus.

Někteří byli posláni na trest smrti, jeden z nich dokonce po výslechu spáchal sebevraždu, aby se vyhnul ostudě za něco, co neprovedl.

Když se policie konečně zaměřila na Čikatila jako na hlavního podezřelého, zjistila, že už byl v souvislosti s vraždami vyšetřován. Sledováním získala potřebné důkazy a pachatel byl konečně zatčen.

Přiznal se ke všemu při rozhovoru s psychologem. Policisté chtěli dát Čikatilovi falešnou naději, že pokud bude působit jako psychicky nemocný, dostane menší trest.

Toho se také Čikatilo chytil a při soudu později předváděl divadlo, které mu mělo zajistit alespoň částečnou úlevu.

Během jednání vykřikoval, že není homosexuál, ukazoval genitálie, střídavě se smál, plakal a byl agresivní. Ani to mu ale nebylo k ničemu, byl odsouzen k trestu smrti.

Pár dní před jeho vykonáním požádal o milost, ta mu ale byla zamítnuta. Popraven byl 14. února 1994.

Zdroj: Murderpedia.org, biography.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články