Sestra Sereny a Venus Williamsových byla zavražděna v roce 2003. Jejímu vrahovi tenistky nejspíš nikdy neodpustí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
serena a venus williams
Zdroj: Profimedia

Jména Serena a Venus Williamsovy jsou ve světě poměrně známá. Dvě tenisové legendy v jedné rodině se nerodí každý den a obě sportovkyně mají u fanoušků díky svým dovednostem velký úspěch. Málokdo ale ví, že sestry měly kdysi ještě jednoho sourozence. Jejich nevlastní sestra Yetunde Price však byla v roce 2003 zavražděna.

Byly sice nevlastními sestrami, které pojila stejná matka, skvěle si ale rozuměly. Nějaký čas podle Daily Mail Yetunde dokonce Sereně s Venus pomáhala v jejich kariéře, dělala jim asistentku. Až do roku 2003 vedly spokojený život plný sesterské lásky.

Jenomže pak se jednoho dne Price připletla do pouličního incidentu na jižním předměstí. Čtvrť byla vždy proslulá chudobou a pouličním násilím. A právě za to nakonec zaplatila ve svých jednatřiceti letech životem.

Kulka byla určena jejímu partnerovi

Yetunde Price se krátce před svou smrtí dala dohromady s Rollandem Wormleym. Ačkoli pro ni to byl muž jejího života, neřekl jí o sobě tak úplně všechno. Měl dluhy a nevyřízené účty s nebezpečnými lidmi, což zjistila Price až ve chvíli, kdy jednou na jejich auto začala střílet skupinka lidí místního gangu.

Kulka, kterou Yetunde schytala, byla podle Grunge určena jejímu partnerovi. Ten se pokusil rychle dojet k nejbližšímu domu pro pomoc, bylo už nicméně pozdě. Do půlhodiny prohlásili lékaři sestru Williamsových za mrtvou.

K její smrti navíc ironicky došlo poblíž tenisových kurtů, kde společně se sestrami trénovala. Její vrah byl sice brzy zatčen, smrt mladé ženy ale její rodina nese dodnes těžko. Jejím sestrám se v životě změnilo hodně a dodnes na Yetunde vzpomínají s bolestí v srdci.

Zatím mu není připravena odpustit

Střelec Robert Maxfield byl v roce 2006 odsouzen k patnácti letům vězení. Za dobré chování byl propuštěn v roce 2018. Pro Serenu Williamsovou to tehdy byl velký šok a bylo pro ni náročné se vyrovnat s tím, že je vrah její sestry na svobodě.

„Nemohla jsem to dostat z hlavy. Bylo to těžké, protože jsem v tu chvíli nedokázala myslet na nic jiného, než na tři děti, které tu po Yetundě zůstaly. A na to, jak moc je miluji,“ řekla podle webu All That’s Interesting krátce poté, co byla její sestra prohlášena za mrtvou.

„Ať udělám cokoliv, sestru mi to nevrátí. Bible ale hovoří o odpuštění. A ráda bych žila podle toho, co ctím, a zároveň šla příkladem Olympii. Chci odpustit. Pracuji na tom. Ale ještě to tak necítím. Zatím nejsem připravena odpustit vrahovi své sestry,“ řekla po Maxfieldově propuštění.

Zdroj: Grunge, All That’s Interesting, Daily Mail

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články