Anděl smrti: Při jejích směnách umřelo za podivných okolností na 60 dětí. Přesto dostala skvělá doporučení

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
genene jones
Zdroj: Profimedia

Měla chránit ty nejzranitelnější z nás, děti. Zdravotní sestra Genene Jones se ale rozhodla jít úplně jinou cestou. Když zrovna sloužila, děly se v nemocnici věci, které ji už dávno měly poslat za mříže.

Představte si, že porodíte zdravé dítě, které se má čile k světu. Po pár měsících skončí v nemocnici na pozorování kvůli celkem běžné nemoci.

Jenže ze dne na den se jeho stav rapidně zhorší a v nemocnici umře na blíže nespecifikovaný problém. A nejste jediná matka, jíž se to ve stejném zařízení a ve stejný čas stane. Asi vám to bude připadat divné, jenže budete v menšině.

Řádění Anděla smrti

Přesně to se začalo dít v nemocnici v San Antoniu, konkrétně na pediatrii. Tam totiž začal řádit Anděl smrti, zdravotní sestra Genene Jones.

Kolem této ženy totiž děti za záhodných okolností umíraly. Ačkoliv to bylo podezřelé, nikdo neměl žádné důkazy, takže se na ni mohlo maximálně ukazovat prstem.

Ředitelství nemocnice si ale za její prací stálo a rozhodně se s ní nechtělo rozloučit. Bizarní na tom všem je, že Jones odešla sama, když už vůči ní brojili ostatní zaměstnanci.

Přestalo jim bít srdce

Dětem buď přestalo tlouci srdce, nebo začaly nevysvětlitelně krvácet a zkolabovaly. V 70. a 80. letech, kdy Jones práci vykonávala, se ale nikdo moc neměl k tomu, aby vražedné jednání sestry odhalil.

A tak zvrácená pracovnice ve zdravotnictví odešla do jiné nemocnice v Kerrville na stejné oddělení, kde pokračovala ve svém šíleném plánu. Dokonce dostala i skvělá doporučení, takže v zařízení neměli důvod ji nepřijmout.

I zde začaly děti umírat. Do očí bijící mohlo však být i to, že v San Antoniu záhadná úmrtí dětí po jejím přesunu přestala. O Jones se tak konečně začali zajímat kriminalisté.

První vražda, kterou jí prokázali, byla smrt patnáctiměsíční dívky. Té sestra aplikovala velkou dávku látky pro uvolnění svalů, která měla za následek to, že dívence přestalo bít srdce.

Ve stádiu pokusu pak skončilo to, když Jones podala čtyřtýdennímu chlapci lék na ředění krve. Policie tedy ženu obvinila z jedné vraždy a z jednoho pokusu o zabití.

Z chládku se už nikdy nedostane

U soudu si vyslechla verdikt: 159 let za mřížemi s možností podmínečného propuštění. Autority to ale rozhodně nechtěly dopustit, a tak začaly řešit i další podivné případy úmrtí dětí tam, kde Anděl smrti pracoval.

Naštěstí byly získány další důležité důkazy v dalších třech případech, ačkoliv Jones mohla mít na svědomí až 60 životů. V posledních letech se objevily nové poznatky ohledně dalších úmrtí, díky nimž si společnost může být jistá, že zvrácená vražedkyně se z vězení do své smrti nedostane.

Zdroj: USAtoday.com, Oxygen.com

Autor: Alice KonopáskováSouvisející články