Šílená důchodkyně si vedla deník s detaily spáchaných vražd. S těly obětí nakládala zavrženíhodným způsobem

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
tamara samsonova
Сергей Николаев, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Tamara Samsonovová na první pohled vypadá jako sympatická babča, která pečuje o svá vnoučata a s ostatními důchodkyněmi chodí krmit kachny. Opak je ale pravdou, ruská veřejnost jí totiž přezdívá baba rozparovačka nebo baba Jaga.

Tamara Mitrofanovna Samsonovová se narodila 25. dubna 1947 a studovala filologii na Moskevské státní jazykové univerzitě, následně ale pracovala pro cestovní kancelář Intourist.

Už v té době se u ní začaly objevovat psychické problémy, kvůli nimž byla třikrát hospitalizována. I po svém odsouzení neskončila ve vězení, ale v psychiatrické léčebně.

Tělo se nikdy nenašlo

I přes své psychické problémy si vzala Alexeje Samsonova, s nímž se odstěhovala do Petrohradu. Ten ale zmizel a je pravděpodobné, že ho zavraždila jeho vlastní manželka.

Jeho tělo se totiž nikdy nenašlo. Jejímu řádění pak neunikl ani nájemník, který si pronajal pokoj v jejím domě. Toho zavraždila v roce 2003, jeho tělo rozřezala a v pytlích ho vyhodila do popelnic. Trvalo ale roky, než se na vraždy přišlo.

Zabila zřejmě i svého snoubence, jehož zmizení nahlásila v roce 2015 . V ten samý rok se rekonstruoval její byt a ona začala bydlet u ženy jménem Ulanová.

S tou se ale začala brzy hádat, protože se po smluvené době nechtěla vystěhovat. Samsonovové se navíc byt hodně líbil, takže se rozhodla, že majitelku zabije. Do oblíbeného jídla jí zamíchala jed, tělo rozřezala pilou a opět ho vyhodila do popelnice.

Každého, kdo ji naštval, zabila

Podobný osud potkal i Valentinu Lanovou, která byla její poslední obětí. Lanová začala u šílené vražedkyně po renovaci bytu bydlet, ale brzy se opět začaly hádat.

Tak ji Samsonovová nadopovala prášky na spaní, a když žena v kuchyni upadla, na místě ji ještě zaživa rozčtvrtila. S těžkým tělem jí totiž nešlo pohnout.

Po několika dnech si ale pytlů všimli sousedé a zavolali policii. Ti rychle zjistili, komu ostatky patří, a zazvonili v bytě u Samsonovové.

V koupelně pak našly stopy krve a další důkazy, včetně deníků, do kterého si rusky, anglicky a německy zapisovala všechny detaily vražd, které má na svém kontě za posledních dvacet let.

Z léčebny se nikdy nedostane

Mnoho důkazů odhalily i kamery v jejím bytě. Torzo Lanové třeba zabalila do záclony, hodila ho do rybníku a hlavu uvařila v papiňáku.

Další ostatky obětí zase rozházela po poli, některé zřejmě uvařila a snědla, o čemž se dodnes spekuluje. Blízko měla i k černé magii, u ní doma se totiž našlo k tomuto tématu mnoho knih.

Vyšetřovatelé spekulují o tom, že zabila třináct lidí, ale pravdu se asi nikdy nedozvíme, protože šílená důchodkyně odmítá spolupracovat.

Přiznala se jen ke dvěma vraždám – Valentiny a nájemníka Volodi, jehož tělo v Petrohradě rozházela.

Prošla mnoha vyšetřeními a nakonec byla uznána za duševně nemocnou a zavřena do psychiatrické léčebny v Kazanu. Vězení tak nahradila léčebna s velmi tvrdým režimem, z níž se už nikdy nedostane.

Zdroj: Murderpedia, BBC

Autor: Barbora TurkováSouvisející články