Skutečný Shrek: Zlobr, kterého byste v ringu potkat nechtěli. Doktoři si však s jeho nemocí nevěděli rady

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Maurice Tillet
Zdroj: Profimedia

Animovaný film Shrek se stal velmi oblíbeným, a bylo ho proto vytvořeno hned několik dílů. Slavný zelený zlobr z pohádkové říše, který si nakonec vzal princeznu Fionu, má ale ve skutečnosti reálnou předlohu. Tušili jste, že se jí stal francouzský wrestler Maurice Tillet?

Studio Dreamworks sice nikdy nepotvrdilo, že by byl tenhle muž opravdu předlohou pro jeden z jeho nejslavnějších filmů, nicméně ve světě je to jedna z informací, která se zkrátka šíří nezávisle na skutečné pravdě. Uznejte sami, nepřipomíná vám Maurice tak trochu onoho slavného zlobra?

Narodil se v roce 1903 v Rusku. Měl překrásnou tvář a blonďaté kudrnaté vlásky, takže mu ihned rodina i blízcí začali přezdívat Anděl. Nikdo ale netušil, v co se po čase promění. Ve svém pozdějším věku měl totiž vzhledově do anděla daleko.

V pubertě nastal zlom

Když bylo Mauriceovi 8 let, jeho otec zemřel. S matkou se přestěhoval do Francie a ona mu pomáhala učit se cizímu jazyku. Jelikož byla profesionální učitelka, neměla s tím žádný problém. Zdálo se, že rodina může žít spokojeně a šťastně, ale když bylo chlapci 17, začal se měnit.

maurice tillet

Zdroj: Profimedia

Jeho ruce i nohy začaly najednou nepřirozeně růst a lékaři mu po čase diagnostikovali agromegalii. Tato nemoc je jedním z hormonálních onemocnění a způsobuje nadměrný růst nejen koncových částí těla, ale také vnitřních orgánů. Andílek se tak začal měnit ve zlobra.

Změnil se mu život. Pro svůj vzhled už nemohl pokračovat ve studiích práv. Hledal využití, tak se na čas dostal do armády a pak ho napadlo stát se profesionálním wrestlerem. Později se v této nové zálibě proslavil jako Francouzský anděl.

Svolil vědcům, aby ho studovali

Pro mnoho vědců byl Maurice Tillet zázrakem přírody, který nedokázali tehdy ještě zcela pochopit. Proto ho požádali, zda by na něm mohli dělat výzkumy, a on souhlasil. Hlavu měl tehdy dvakrát větší než běžný člověk, vážil 124 kilogramů.

maurice tillet

Zdroj: Profimedia

Nebylo běžné, aby se lidé s takovou nemocí dožívali více než třiceti let, jemu se ale podařilo poměrně spokojeně žít až do padesáti. Za svůj život se stal slavným, snažil se pomáhat s vědeckými výzkumy, a ačkoli mu hodil život pod nohy překážku, našel cestu, jak ji přeskočit.

Vzdal se mnohého, ale objevil krásy v jiném. Nakonec bohužel zemřel na kardiovaskulární onemocnění, které velmi pravděpodobně s jeho zdravotními obtížemi souviselo. Vědcům ale přenechal velký odkaz a dnes díky tomu mohou některým lidem s podobnými problémy alespoň trochu pomoci.

Zdroj: historydaily.org

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články