Spoluvlastnický podíl – ze složitých majetkových vypořádání se stává investiční příležitost

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Investice do zlata
Zdroj: Shutterstock

Ke vzniku spoluvlastnického podílu může dojít nejrůznějšími způsoby. Vlastnictví části nemovitosti se může ale v jednom krátkém okamžiku změnit v noční můru a jeho držitelům může přinést řadu starostí. Únik z této spirály nabízí odprodej podílu či celé nemovitosti renomovaným subjektům, které se problematikou zabývají. Ti se postarají o to, aby spoluvlastníci obdrželi za svůj podíl adekvátní obnos peněz a zároveň vytvoří z nemovitosti finanční příležitost pro potenciální investory.

Investiční skupina FG Group efektivně řeší majetkové vypořádání a samotný odkup i v těch nejsložitějších situací, kdy u spoluvlastníků panuje silná neshoda. Tyto problémy mohou vznikat při zániku manželství, nebo například u složité majetkové struktury vycházející z dědického řízení. „Jsme schopni řešit ty nejproblematičtější případy, včetně těch, do kterých jsou zapojeny i osoby s omezenými právy, nebo nezletilí,“ popisuje jednatel projektu Jakub Hubáček.

Investiční příležitost

Ze složité majetkové struktury nemovitosti se tak díky FG Group stává zajímavá investiční příležitost. Ta je určena širokému spektru zájemců, mezi které mohou patřit i ti, kteří si nemohou dovolit koupi celé nemovitosti. „Tento produkt dává spoluvlastnictví jasnou strukturu a nabízí investorům roční zhodnocení prostředků 10-20 %,“ dodává Hubáček.

Další nespornou výhodou je nízké riziko investice. Trh s nemovitostmi patří mezi finanční produkty s nejstabilnějším růstem, což prokazují i dlouhodobé výhledy do budoucnosti. Zajímavým prvkem investice může být i dvojí zhodnocení. „Kromě stabilního ročního zhodnocování investice zároveň klient získává měsíčně podíl z pronájmu dané nemovitosti,“ poukazuje na výhody jednatel FG Group.

Investování skrze dluhopisy

FG Group nabízí mimo jiné také možnost investování skrze dluhopisy. Tento produkt investorům poskytuje roční zhodnocení 10 % se schválenou emisí ČNB. Investované prostředky jsou použity právě na oblast spoluvlastnických podílů u nemovitostí. „Pro klienta jde o bezpečnou investici. Tento model z obchodního hlediska velice dobře funguje. Přináší investorům adekvátní zhodnocení a zároveň umožňuje společnosti navyšovat svůj majetek, čímž zesiluje její stabilita na trhu,“ popisuje na závěr Hubáček.Související články