Vyplatí se investice do spoluvlastnického podílu nemovitosti?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
investice
Zdroj: Shutterstock

V době, kdy se silně řeší témata ohledně věku odchodu do penze i výše samotných důchodů, se veřejnost stále více zajímá o nejrůznější finanční produkty, které poskytují zhodnocení úspor. Orientovat se v nepřeberném množství investičních příležitostí s ohledem na riziko i výši zhodnocení je ale stále pro velkou část lidí složité. Přehlednost a jistotu lze najít v oblasti nemovitostí. Na rozdíl od kryptoměn či například akcií jsou pro velkou část lidí uchopitelnějším a stabilnějším produktem.

Problém však spočívá v cenách nemovitostí. S ohledem na průměrnou mzdu a na výkyvy v úrokových sazbách hypoték je pořízení celého domu či bytu finančně náročné. Průměrný občan ČR se tak spíše zaměří na financování vlastního bydlení a investiční nemovitost je už mimo jeho možnosti.

Spoluvlastnický podíl

Odbourat finanční náročnost investic do nemovitostí a zároveň si udržet veškeré benefity tohoto produktu dokáže spoluvlastnický podíl. „Investice se v tomto případě nemusí pohybovat v milionech až desítkách milionů korun, ale může začínat již na stovkách tisíc. Jde tak o přijatelné sumy pro daleko širší spektrum zájemců,“ poukazuje jednatel investiční skupiny FG Group Jakub Hubáček.

Výhody, jako u celé nemovitosti

Důvodem proč lidé investují do nemovitostí je mimo nízké riziko také dvojí zhodnocení. Kromě stabilního růstu hodnoty objektu zpravidla získávají i měsíční výnos z pronájmu. Stejné výhody platí i u spoluvlastnického podílu. „Investor v závislosti na velikosti podílu získává poměrnou částku z pronájmu na svůj účet,“ zdůrazňuje Hubáček.

Pro koho je spoluvlastnictví vhodné?

Kromě těch, kteří chtějí investovat do nemovitostí, ale nemohou si dovolit koupi celého objektu, je spoluvlastnictví vhodné i pro ty, kteří chtějí diverzifikovat svoje investiční portfolio o produkt, který jim zajistí stabilní výnos s nízkým rizikem. S FG Group lze také investovat skrze dluhopisy. „Tento produkt nabízí roční zhodnocení 10 % se schválenou emisí u ČNB. Jedná se o bezpečnou investici, kterou společnost využívá na nákup zmíněných spoluvlastnických podílů a rozšiřuje tím tak svůj majetek,“ dodává na závěr Jakub Hubáček.Související články