Z kanibala celebritou: Japonský zvrhlík za své odporné činy zaplatil tím, že se stal slavným

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
kanibal
Zdroj: Profimedia

Issei Sagawa je japonský vrah, který však za své činy ve skutečnosti téměř nebyl potrestán. Díky výřečnosti a penězům svého bohatého otce mu prošly zločiny, za které by jiní zaplatili doživotím. Z něho se ale místo toho stala v Japonsku uznávaná celebrita.

Podle spolužáků a učitelů byl už jako malý na škole za podivína. Zajímal se o temné věci, s málokým si rozuměl a držel se spíše stranou. Jeho zájmu o kanibalismus si však nikdo nevšiml. A tak celý jeho příběh začal až tím, že byl obviněn z pokusu o znásilnění.

Chtěl si odnést část jejího pozadí

Tehdy si Sagawa vyhlédl pohlednou studentku německého původu, kterou po skončení školy následoval až k ní domů. Počkal, dokud mladá žena neusnula, potom se oknem vloupal k ní domů s úmyslem odříznout jí kus pozadí a odnést si ho domů k jídlu.

Jenomže Němka se probudila, podařilo se jí útočníka přeprat, a jelikož ho poznala, ani útěk mu nepomohl. Policie ho zatkla a obvinila ho z pokusu o znásilnění. Sagawa se tehdy rozhodl skutečný motiv svého zločinu nepřiznat.

I když byl několik dní Sagawa vyslýchán, nakonec bylo obvinění staženo. Studentka totiž dala přednost penězům, které jí nabídl jeho otec. A tak mu první pokus o kanibalismus prošel.

Chtěl být silnější

Ve druhém případě už se bohužel nejednalo pouze o pokus. Issei Sagawa se prý cítil jako podivín. Byl slabý, malý, chtěl zesílit, ale nedařilo se mu to. A tak si myslel, že pokud sní tělo někoho silného a chytrého, získá i jeho vlastnosti.

Vyhlédl si ženu, kterou v jejím bytě zavraždil střelou do zad. Většinu částí jejího těla pak uvařil, některé snědl syrové, zbytek masa schoval do ledničky. Policie na jeho trestný čin velmi rychle přišla a Sagawa byl zadržen. Stalo se tomu tehdy, když se snažil zbytků těla zbavit ve dvou velkých kufrech.

Jelikož oběť byla Francouzka, Sagawa byl předán francouzské policii. Jenomže jeho otec se mu postaral o dobrého právníka a po převozu do Japonska byl zločinec úplně osvobozen. Strávil tak pouze několik měsíců ve francouzské vazbě a pak byl prohlášen za psychicky nemocného, který za své činy nemohl.

Po pobytu v psychiatrické léčebně se stal řečníkem a moderátorem, kterého zvali lidé na různé akce, dokonce účinkoval v několika dokumentárních filmech. Stal se celebritou, kterou Japonci uznávali. V roce 2013 utrpěl trvalé poškození nervového systému a stal se odkázaným na služby pečovatelů.

Zdroj: ladbible.com, murderpedia.org

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články