Zvrácený sadista a nekrofil ubil svou matku kladivem a vyřízl jí hrdlo. To ale nebylo zdaleka to nejhorší

od Šárka Blahoňovská
4 minuty čtení
edmund kemper
Zdroj: Profimedia

Edmund Kemper nebyl nikdy normální kluk. Odmalička týral zvířata, jevily se u něj známky psychopatie a s panenkami své sestry prováděl bizarní sexuální kousky. Jeho prvními oběťmi se stali jeho prarodiče, poslední matka. Na ní se opravdu vyřádil.

Edmund Emil Kemper se narodil 18. prosince 1948 v Kalifornii. Už od dětství byl vysoce inteligentní, a jeden z IQ testů mu dokonce naměřil 136.

I přesto ale jevil známky psychopatie, kvůli kterým se ho bála jeho starší sestra i matka Clarnell. Hoch odmalička mučil a týral zvířata, ve třinácti uškrtil kočku, s panenkami své sestry prováděl sexuální rituály a o své učitelce řekl, že by ji musel zabít, aby ho políbila.

Matka ho týrala, on týral zvířata

Na chlapcovi se rozhodně podepsali jeho rodiče. Edmund Emil Kemper Jr. A Clarnell měli velmi bouřlivé manželství, rozešli se, když bylo Edmundovi devět let. Edmund mladší žil s matkou a sestrami v novém domově.

Sám si týráním prošel, jeho matka alkoholička měla poruchu osobnosti, nadávala mu, ponižovala ho a zamykala ho ve sklepě, protože se bála, že znásilní svou sestru.

Všechny také znepokojovala Edmundova výška, dorostl do 2,1 metrů. Měl strach, že ho ostatní chlapci fyzicky napadnou, proto nebyl schopný se začlenit do kolektivu. Odmalička také trpěl fantaziemi, v nichž se mísilo násilí se sexem. Jeho matka ho považovala za nezvladatelného.

Učitelé ho měli za mírného hocha

V roce 1963 utekl Edmund do Los Angeles za otcem, zde ale zjistil, že ten už má novou rodinu, proto o něj nestojí. To byla pro Edmunda další rána do zad.

Pro rodiče se stal nepohodlným, proto ho poslali bydlet k prarodičům, kterým byl v roce 1963 svěřen do péče. Učitelé na Sierra Joint Unicon High School ho považovali za tichého a mírného hocha, měl průměrné známky a nepřitahoval na sebe pozornost.

Doma to sice nebylo úplně růžové, prarodiče ho považovali za narušeného, ale Ed se dokázal zabavit puškou ráže 22, kterou dostal od dědečka, a psem.

Chodil po lese, střílel ptáky a králíky. Absorbovalo to agresi, která v něm bujela. V létě 1964 odjel za matkou na prázdniny, ale za dva týdny byl zpátky. Babička si všimla, že se jeho stav změnil, a Edmund ji začal nenávidět.

Chtěl vědět, jaké to je zabít babičku

V jeho násilnických snech nyní hrála hlavní roli a její osud byl zpečetěn. Ona sama začal být vůči vnukovi podezíravá, začala si brát manželovu zbraň, což si všiml i Ed.

Na konci srpna toho roku seděl v kuchyni s babičkou. Když vzhlédla, všimla si, že má děsivý výraz. Okřikla ho, ať toho nechá. Ed se zvedl a řekl, že jde do lesa.

Edmund se po odchodu z domova otočil a pozoroval babičku zpoza okna. Byla k němu zády. Ed ji střelil do hlavy a následně ještě dvakrát do zad. Její tělo odtáhl do ložnice a následně zastřelil i dědečka, který se vracel z nákupu.

Když zabil své prarodiče, zavolal matce, která ho donutila, aby se přiznal. Při výslechu uvedl, že motivem byla touha zjistit, jaké to je zabít svou vlastní babičku. Dědu zabil proto, že by se zlobil, co babičce udělal.

Své činy nikdy nepřiznal

Hoch byl v patnácti letech poslán do psychiatrické léčebny. Spřátelil se s psychologem a po pěti letech byl k navzdory některých lékařů propuštěn.

Nikdy své činy nepřiznal, ale snažil se pochopit své jednání. Skončil v péči matky, se kterou se ale neustále hádal. Svůj vztek si vybíjel na stopařkách, kterých zabil celkem šest.

Vždy je odvezl na odlehlé místo, kde je buď uškrtil nebo zastřelil. Pak je odvezl k sobě domů, kde je pitval, znásilňoval a odřezával kusy těl.

Díky své inteligenci přesně věděl, co dělat, aby ho nechytili. Chodil do baru, u kterého věděl, že ho navštěvují policisté, se kterými se spřátelil. Nikoho nenapadlo, že právě on by mohl být vrahem stopařek, s policisty celá vyšetřování navíc probíral.

Svou smrt si zasloužila

Jeho matka ho z vražd, které se děly v okolí, nikdy nepodezírala, a nikdy by ji tak nenapadlo, že to samé stane jednou i jí. O velikonočním víkendu se Kemper rozhodl, že nastal její čas.

V 5.15 ráno vstal, z kuchyně si vzal kladivo a vyrazil do její ložnice. Udeřil jí tak silně, že byla hned mrtvá. Vyřízl jí hrdlo, které se pokusil rozdrtit v drtiči na odpad, což se mu ale nepovedlo.

S její odříznutou měl orální sex, následně jí použil jako terč na šipky a matčino tělo schoval ve skříni, poté odešel z domu. Později přiznal, že se mu tento čin zdál odpovídající za to, co mu prováděla jeho matka po celý jeho život.

Když se vrátil večer do domu, došlo mu, že všichni ho budou podezírat. Zavolal kamarádce své matky Saře Hallet a pozval ji na večeři s tím, že tak překvapí jeho matku.

Když Sara dorazila, Ed ji začal škrtit a nakonec ji uškrtil šátkem, který sebral jedné ze stopařek. Svlékl ji a s mrtvolou měl sex. Po činu odjel a z telefonní budky zavolal na policii, které se sám udal.

Strážník mu ale nejprve nevěřil, Kemper si vyžádal policistu, kterého osobně znal. Prý byl naštvaný, že se o jeho činu nemluví v rádiu.

Z vězení se už nikdy nedostane

Na zatčení si klidně počkal ve svém autě. On sám se přiznal zprvu jen k vraždě matky a její kamarádky, následně se ale doznal k dalším šesti vraždám.

U soudu v roce 1973 se pokusil spáchat sebevraždu, když si prořízl zápěstí kuličkovým perem. Doktor, který ho vyšetřoval, prohlásil, že kdyby byl Kemper propuštěn, bude zabíjet znovu. Porota se radila pět hodin a odsoudila ho jednohlasně z vraždy prvního stupně.

Byl odsouzen k doživotnímu trestu bez možnosti propuštění, kvůli svému psychickému posudku unikl trestu smrti. Ten si on sám ale přál.

Aktuálně je ve věznici v Kalifornii a podle posledních informacích je jeho zdravotní stav dobrý. Je si vědom, že jeho propuštění by znamenalo katastrofu a že na svobodu se už nikdy nepodívá.

Zdroj: Murderpedia.org

Autor: Barbora TurkováSouvisející články