Američanka byla dle docenta klinické psychiatrie posedlá démonem. O pomoc si řekla sama

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
demon dabel
Zdroj: Dundanim/Shutterstock.com

Žena ze Spojených států je podle psychiatra a docenta klinické psychiatrie na New York Medical College zjevně posedlá démony. Vše zdokumentoval a podle zahraničních médií měla levitovat, mluvit cizími jazyky a měla mít neskutečnou psychické sílu. Píše o tom web anomalien.com.

Podle dr. Richarda E. Gallaghera, který dokumentoval případ v New Oxford Review, se v místnosti s posednutou Julií děly velmi zvláštní a děsivé věci. U celého případu onoho posednutí bylo rovnou i několik kněžích, jeptišek a dalších lidí, kteří mají zkušenosti s démonickými silami.

Mluvila několika jazyky

Gallagher pro zahraniční média řekl, že s něčím takovým se ještě nesetkal. „Juliiny transy byly doprovázeny neobvyklým jevem: z jejích úst vycházely různé hrozby, posměšky a nadávky v různých jazycích jako třeba: ‚Nech ji být, ty idiote,‘ nebo ‚Je naše,‘ či ‚Odejdi, ty imbecilní knězi.‘“

Julia podle doktorových slov mluvila zcela chaoticky v několika cizích jazycích. Změnil se dokonce i tón jejího hlasu, ze kterého šlo cítit něco démonického a nepřívětivého. Zahraniční média také informují o tom, že mnoho z přítomných potvrdilo, že posednutá žena během procesu pohrdala vším náboženským.

Po přivedení zpět z onoho transu si žena podle svých slov nic nepamatovala. „Někdy z police odletěly předměty kolem ní, což je vzácný fenomén psychokineze, který parapsychologové znají,“ uvedl Gallagher. Podle něj říkala věci, s nimiž během života nemohla přijít do kontaktu.

Ve stavu transu podle přísedících mluvila i o tom, kdo, kdy a na co přesně umřel. Řeč byla o členech její rodiny, ale i o vzdálených příbuzných, o kterých neměla žádné informace. Jednou i řekla, že se dvě kočky v jejím domě zblázní. Druhý den ráno skutečně kočky začaly hlava nehlava útočit jedna na druhou.

Sama věděla, že je posednutá

Julia sama požádala římskokatolickou církev o pomoc. Dle vlastních slov si byla až moc dobře vědoma toho, že se v ní skrývá zlá entita. „Exorcismus začal v teplý červnový den,“ vzpomíná Gallagher. „Navzdory počasí byla místnost, kde byl obřad veden, zřetelně chladná,“ doplnil. Jakmile ale začalo vymítání, všichni se shodli na tom, že v místnosti bylo nesnesitelné horko.

Jak vše probíhalo, popsal Gallagher, který vše natáčel. „Poté, co přišlo na modlitby a římský rituál již nějakou dobu probíhal, z ní vyšlo několik hlasů a zvuků. Jedna sada se skládala z hlasitých vrčení a zvířecích zvuků, které skupině připadaly nemožné, aby je člověk mohl napodobit,“ píše se na webu anomalien.com.

Během rituálu žena nadávala jeptiškám, v místnosti létaly i předměty a několikrát to odhodilo i samotného doktora. V závěru už Julii drželi všichni, aby se udržela na posteli. Podle očitých svědků totiž levitovala více jak třicet minut ve vzduchu, a to ve výšce několika centimetrů. Gallagher chce tímto poukázat na to, že posednutí lidé opravdu existují a je důležité o tom mluvit a léčit je.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články