Archeologové nalezli ženskou kostru. Je starší než kostry moderních lidí

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
lidska kostra
Zdroj: studiovin/Shutterstock.com

U pobřeží karibského ostrova Guadeloupe byla v roce 1812 nalezena archeology záhadná kostra ženy, která na první pohled vypadala normálně, ale následné laboratorní testy odhalily hodně zvláštní informaci.

Už jen místo nalezení bylo zvláštní. Kostra byla nalezena v hornině s vysokým obsahem vápníků v hloubce necelých dvou kilometrů pod povrchem.

Dále vědci zjistili, že kostra je stará více jak 28 milionů let a první zmínky o Hominidech, tedy moderních lidech jsou prokázány až o 25 milionů let později!

Velká neznámá

Komu tedy kostra patřila? Je možné, že zde žili lidé o tolik let dříve, než dnešní historie tvrdí?

Zarážející totiž není jen odhadovaná doba, kdy tu žila, ale i její fyziologické vlastnosti, především pak výška postavy.

Geologové jsou jednoznačně přesvědčeni, že žena není z jiné planety, jak někteří zastánci konspiračních teorií tvrdí.

Podle konspiračních teoretiků se nedá jinak vysvětlit to, jak se tělo dostalo pod zem v tomto období a jsou stále přesvědčeni, že sem byla seslána z jiných koutů vesmíru.

Na co zemřela neví

Žena Guadeloupe byla průměrně vysoká i statná. Smrt cizím zaviněním byla vyloučená a jiné náznaky co se jí mohlo stát se nenašly.

A tak stojíme před otázkou: Na co žena zemřela a jak na naší planetě mohla žít, když podmínky pro život nebyly zcela vhodné?

Autor: Ivan GlaserSouvisející články