Chlapec ze Španělska chtěl vidět Ďábla. Zaplatil za to zdravím

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
horor
Zdroj: Shutterstock

Ve Španělsku existuje „hra“ s názvem Ďábelská tvář, jejíž cílem je vidět právě tvář ďábla. V zemi se objevuje čím dál více případů dětí a dospívajících, kteří s ní mají zkušenosti. A chlapec jménem David se o „hře“ dokázal zahraničním médiím svěřit. Informuje o tom server anomalien.com.

Je to „hra“ pro jednoho člověka, který se sám musí zavřít půl hodiny před půlnocí do koupelny a zapálit tam šest černých svíček. Tam má stát před zrcadlem a nechat oči zavřené do chvíle, kdy odbije půlnoc. Jakmile se tak stane, oči otevře. V ten moment má spatřit tvář samotného Ďábla.

Nevinná hra se změnila v horor

Zprvu se jednalo o čistou legendu, ale v poslední době se objevuje více teenagerů, kteří s touto záležitostí mají neblahé zkušenosti. Jedním takovým je i David, kterému v té době bylo 16 let. Podle zahraničních médií chtěl vidět právě onu Ďáblovu tvář. Jenže dodnes má nepříjemné následky.

„Teenageři na jednom večírku mluvili o různých tématech. Jedna věc vedla k druhé a najednou si navzájem vyprávěli strašidelné příběhy. Ačkoli většina z nich byla velmi zábavná, byl tu jeden příběh, který způsobil určité znepokojení,“ informuje o tom web anomalien.com. Je tak více než jasné, že se zprvu jednalo o pouhou nevinnou dětskou duchařskou hru, která se zvrtla.

Podle dostupných informací s nápadem přišla dívka jménem Safia během jednoho večera, který ona, David a další teenageři společně trávili. Všichni Ďábelskou tvář brali jako legraci, ale David se to rozhodl skutečně udělat. Podle výpovědí chtěl s největší pravděpodobností zaujmout právě Safiu. „Některé dívky se ho snažily odradit, zatímco někteří chlapci šli koupit dvanáct černých svíček z nedalekého obchodu,“ informuje web.

K rituálu nakonec skutečně došlo. David se zavřel v koupelně v naprosté tmě jen se svíčkami. Ostatní kamarádi čekali tiše venku . „Náctiletí čekali venku a nebyli si jisti, co mají očekávat. Pak slyšeli hodiny udeřit dvanáct. Poté, co zvonkohry utichly, bylo jen ticho. Nic se nestalo.“

Nic se nedělo. Když ale na Davida volali nebo se snažili otevřít dveře, nedočkali se žádné zpětné reakce. Dveře do koupelny museli nakonec otevřít pomocí páčidla. Po vstupu do místnosti je potkalo čiré zoufalství. „David ležel na zemi a svíral si hruď. Vzduch naplnil silný zápach síry. Jediné, co jeho přátelé mohli udělat, bylo zavolat záchrannou službu,“ píší zahraniční média.

David skončil na vozíku

Přivolaní lékaři u Davida konstatovali mrtvici. Celá jedna půlka jeho těla byla zcela ochrnutá a nemohl ani mluvit. Dodneška se z toho nevzpamatoval, nedokáže stále mluvit a je připoután na invalidní vozík. „Teenageři, kteří byli té noci přítomni na večírku, byli tak traumatizováni, že nemohli několik měsíců poté spát. Museli dokonce podstoupit sezení u psychologa, aby tuto zkušenost překonali.“

Mohlo se jednat o náhodu, souhrn nešťastných událostí, nebo se David tak vystresoval, že to jeho tělo už nezvládlo. Ale podle některých vědců je skutečně možné vidět v zrcadle tváře různých bytostí i lidí. A to vše na základě představivosti, kdy člověk vidí „skutečné“ věci.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články