Duše skutečně neumírá, vysvětlují filozofové. Vědci mají ale pochyby

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
bunky smrt
Zdroj: arleksey/Shutterstock.com

Už více než několik tisíciletí se nejen filozofové a vědci snaží přijít na to, co se skutečně děje s lidskou duší v momentě, kdy člověk umře. Chtějí vědět, zda je duše nesmrtelná, nebo také umře. Lidé z různých oborů stále hledají odpověď.

„Někteří vědci věří, že mozek je jako počítač a lidská mysl jako software, který je aktivován mozkem počítače s biokvantem,“ informuje server Anomalien. Podle nejnovějších poznatků od několika vědců se potvrdilo, že duše po smrti opravdu žije, ale někde jinde.

Teorie vychází z toho, že v mikrotubulích neuronů mozku jsou přítomny kvantové oscilace. Podle odborníků tato teorie potvrzuje již zmíněné pravidlo, že duše skutečně po smrti člověka žije. Podle informací zahraničního webu se má dostat do vesmíru, ve kterém zkrátka plnohodnotně žije.

Buňky mají svou paměť, potvrdili renomovaní vědci

V roce 1996 pracovali na kvantové teorii vědomí dva renomovaní vědci, Roger Penrose, který byl matematickým fyzikem na Oxfordské univerzitě, a Stuart Hameroff, renomovaný anesteziolog. Ti přišli s výsledkem, že kvantové oscilace mají svou paměť, kterou neztratí.

Mikrotubule je ve své podstatě skelet dané buňky. Odborníci z řad vědců i filozofů potvrdili nejen to, že duše je nesmrtelná, ale i to, že duše jako taková skutečně existuje, a nelze ji tedy popřít.

Oba vědci si myslí, že lidský mozek je ve své podstatě biologický počítač s vlastní pamětí, kterou není schopen zapomenout či jakkoliv vymazat. A i po smrti člověka stále funguje a je schopen pracovat. Jedná se o revoluční hypotézu a teorii.

Tuto teorii kdysi vyvracel Dr. Hameroff, podle jehož slov po smrti i tyto buňky odumírají, a tedy ztrácí svou paměť v momentě, kdy přestane člověku bít srdce. Kvantoví fyzici ale jeho slova zcela popírají a tvrdí naprostý opak. Podle odvážnějších jedinců může duše putovat i do paralelního vesmíru.

Člověk zemře a informace zůstane, míní vědci

„Pokud byla osoba resuscitována, informace se okamžitě vrátí zpět do mikrotubulů. Někteří lidé říkali, že mají zážitky blízko smrti. Je to z tohoto důvodu. Pokud je však nelze oživit, pak člověk zemře a informace nadále existují mimo tělo v podobě duše,“ tvrdí server Anomalien.com.

Vědci ve svých závěrech naznačují i fakt, že tyto teorie ukládání vzpomínek existují už od pradávna. Sami momentálně zkoumají i možnost, jak moc se duše po smrti rozptýlí a kde skutečně následně existuje. Možností je totiž stále mnoho.

Autor: Ivan Glaser



Související články