Nejmladší dcera je posedlá, přišla rodina s prosbou za knězem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
duch telvize
Zdroj: Alba Foto/Shutterstock.com

Anglikánského kněžího Jasona Braye z Walesu požádala jedna rodina o pomoc. K smrti ji vyděsil moment, kdy si uvědomila, že jeden z rodinných příslušníků je s největší pravděpodobností posedlý zlým démonem. S informací přišel web Anomalien.

Případ by nebyl až tak podivuhodný, kdyby si kněze uznávajícího křesťanskou víru nevyžádala rodina, která má židovskou víru. Tedy odlišnou. Obě náboženství totiž démona a ďábla vnímají odlišným způsobem, včetně jejich jmen a sil.

Posedlou je malá holčička

Podle výpovědi rodinných příslušníků měla být posedlá nejmladší dcera jménem Dory. V křesťanském náboženství to možné je, ale Židé jsou přesvědčeni, že zlá entita není schopna posednout dítě, protože má až moc čistou duši.

Podle několika výpovědí se dívka měla vznášet nad postelí, často se chovat nepřirozeně a někdy i dlouhé hodiny jen neustále narážet do zdí, jako by jimi chtěla projít. Podle lovců paranormálních jevů jde o jednoznačný důkaz toho, že dívka byla skutečně posedlá.

I proto si rodina zavolala kněžího, který se ve volném čase věnuje už několik let exorcismu. Ten se podle informací webu Anomalien nakonec rozhodl rodině s jejím problémem pomoci.

Mnoho jeho kolegů ale jeho chování odsoudilo. Ačkoliv mezi práci kněžího patří i exorcismus a okultní vědy jako takové, najdou se i tací, kteří si myslí, že buďto se kněz věnuje svaté práci, nebo naopak celý svůj život zasvětí démonům. Podle Braye je důležité obě cesty propojovat.

„Po příchodu do domu jsem nemohl uvěřit vlastním očím. Všichni v domácnosti byli vyděšení, zdeptaní a ve velkém stresu, který nikdo jen tak nesehraje,“ popsal první okamžiky kněz, který nic podobného ještě nezažil.

V rodině byl spíše poltergeist

Po prozkoumání domu ale usoudil, že nejmladší dcera není posedlá žádným zlým duchem. Podle něj byl v rodině jen velice silný poltergeist, který rodinu trápil a šikanoval. Rozhodl se proto ducha vyhnat.

Podle něj úspěšně, ale po několika týdnech se prý v rodině měly opět začít dít zvláštní věci. Ale rodina už odmítla jakoukoliv pomoc.

To podle některých záhadologů znamená, že rodina může skrývat mnohem větší tajemství, o kterém nechce, aby kdokoliv věděl.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články