Němečtí kněží odhalili tajemství exorcismu. Se smrtí je to jinak

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
exorcismus
Zdroj: Shutterstock

Světlo světa spatřilo už mnoho teorií o tom, co přesně způsobuje smrt během exorcismu. Nejčastěji šířeným způsobem je smrt na následek entity v těle. Nicméně na základě vypovědí německých kněží je to úplná hloupost. Nyní podali své vysvětlení.

Dva němečtí kněží v naprosté anonymitě vyšli na veřejnost s tím, jak přesně funguje exorcismus a jaké jsou příčiny smrti.

V roce 1877 se jeden z nich podílel údajně na vzniku jednoho z projektů, který měl za cíl udělat osvětu v rámci těchto věd širší veřejnosti.

Jejich informace, které využívali, vycházely z několikaletého výzkumu a pozorování jednotlivých seancí.

Různé stupně posednutí

„Pamatuji si na případ, kdy jsme sledovali posednutého mladého chlapce. Bylo mu patnáct let a ten pohled jeho mrtvých očí nikdy nedostanu z hlavy,“ řekl jeden z kněží.

Podle jejich teorie existuje škála stupňů posednutí. V každé se vyskytují jiné navazující symptomy.

V případě posednutí jako takového vychází z informací, že během i po léčbě (myšleno vymítání) daná osoba krvácí, zvyšuje se tělní teplota a celkově ochabuje imunitní systém a poškozují se senzorické vjemy.

Entita nemůže zemřít

Dle nich tedy člověk neumře, protože by ho zabila entita v těle, ale zemře na následky její existence, kdy dochází k vykrvácení a celkovému přehřátí organismu!

Jedná se skutečně o přelom v těchto vědách? Přišli na něco, co bude znamenat v paranormálních jevech převrat, nebo pouze vytváří bludné možnosti?

Autor: Ivan GlaserSouvisející články