Exorcista tvrdí, že v některých filmech byli skuteční démoni. Sám je musel sprovodit ze světa

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
vymitani duse
Zdroj: LightField Studios/Shutterstock.com

Exorcista Ronnie E. Ablong z Filipín nedávno přišel s dost odvážným tvrzením. Podle jeho slov jsou démoni skuteční i díky filmům. A je přesvědčen, že v mnohých z nich se opravdu objevily skutečné zlé duše.

Nejznámější filmový počin Williama Friedkina „Vymítač ďábla“ z roku 1973 je i po tolika letech stále aktuální. Mnoho lidí v té době nemohlo uvěřit vlastním očím, a tak se není čemu divit, že dnešní publikum o tomto filmu neustále mluví a mnozí lovci paranormálních jevů ho často citují.

Filmy dokáží vyvolat zlou entitu

Film je populární i v dnešní době. Možná právě díky dost drsným a zajímavým scénám, při kterých divák má skutečně pocit, že sleduje reálné vymítání. Je natolik propracovaný, že Ronnieho právě tento fakt utvrzuje v tom, že se ve filmech objevují i skuteční démoni.

Ronnie je přesvědčen, že obyčejný divák nedokáže rozeznat umělé démony ve filmech od těch reálných. Dle jeho slov se totiž tak často říkají jejich jména a vytváří se vhodná atmosféra, že lze tímto způsobem vyvolat jakoukoliv entitu včetně nebezpečných démonů.

Otec Ronnie E. Ablong z diecéze Dumaguete uveřejnil na svém seznamu hned několik filmů, ve kterých se dle jeho slov podařilo vyvolat skutečnou entitu. Tu prý on sám posléze musel opět sprovodit navždy z našeho světa.

„Vymítám mladou ženu už mnoho týdnů,“ tvrdí podle unexplained-mysteries.com otec Ronnie. „Třicet devět démonů jsem už dokázal a musel vymítat,“ dodal následně. Podle všech informací počet entit, které filmy přivádí na náš svět, dramaticky roste.

Démoni, kteří přišli na náš svět kvůli filmům

„Pět z těchto démonů pochází z filmů, které diváci jistě sledovali. Jména démonů jsou buď primární, nebo sekundární postavy těchto filmů,“ řekl pro zahraniční média a odkázal se na následující seznam vybraných filmů.

Dle něho se jedná především o tyto počiny: „Zaprvé, Valak z filmu The Nun (2018). Zadruhé, Esme (Cullen) z filmu Twilight (2008). Zatřetí Sylvia Ganush z filmu Drag Me to Hell (2009). Začtvrté Diana Walter z filmu Lights Out (2016). A pátá má být Annabelle z filmu Annabelle (2019).“

Podle všeho to ale nedělá za účelem zviditelnění se. „Dělám tento příspěvek, abych všechny varoval před určitým nebezpečím sponzorování hororových filmů nebo filmů zabývajících se magií a čarodějnictvím,“ dodal závěrem.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články