11 duchů obklopuje dům s hrůznou minulostí, tvrdí jejich lovci

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
holka duch
Zdroj: Kiselev Andrey Valerevich/Shuttersotck.com

Dům Barnstable byl postaven již v roce 1716. Budova se nachází u dálnice Old Kings v Severní Americe. Místo navštěvují čím dál více lovci paranormálních aktivit, kteří se domnívají, že je budova posednutá hned několika duchy.

Dům je považován za strašidelný už téměř od samé své existence. Mnozí lovci duchů i odborníci zabývající se touto problematikou ale tvrdí, že v posledních letech se v Barnstable usadilo 11 duchů. Doposud se ale nepodařilo pořídit ani jeden záznam, který by to potvrdil.

Oběšenec i utopená holčička

Za jeho 300letou existenci se v domě vystřídalo mnoho majitelů. Původně byl ale dům postaven v Scituate v Massachusetts. A Jamesem Painem byl v roce 1716 převezen na aktuální místo. Během americké revoluční války dům vlastnil Edmund Hawes. Ten posléze dům prodal někomu jinému, ale ukázalo se, že v měně, která rázem ztratila svou hodnotu. Rozrušený Edmund následně v domě spáchal sebevraždu.

Až do roku 1931 byl novým nájemníkem domu Dr. Savage. „Byl velmi zvláštní svým způsobem. Chodil na zdejší velkou skálu a v hrobových tónech o sobě křičel, že je lékař a chirurg,“ vypověděl Simeon Dey, jeden z tamních lidí. Savage se už od samého počátku choval velice zvláštně. Po jeho smrti dům zdědila jeho dcera Hope Savage Shaw.

Následně Hope Shaw společně se svým bratrem v roce 1832 dům prodala Abnerovi Davisovi. Jenže ten o sedm let později zemřel a dům byl obsazen kapitánem Johnem Grayem. Podle některých místních lovců duchů je právě jedním z těch 11 entit, které v domě žijí dodnes.

Během 20. let 20. století se budova zrekonstruovala a stal se z ní plně funkční hostinec, později i restaurace. Vystřídalo se v ní mnoho majitelů. A koncem 80. let minulého století se z budovy stala komerční budova s kancelářemi. Z té doby má dnešní název Barnstable.

V domě má žít rovnou několik duchů, z toho někteří v anonymitě, a jiní o sobě naopak dávají vědět. Jedním z prvních duchů má být již zmíněný Edmund Hawes, ten se oběsil. Dalším duchem má být malá holčička Lucy, která se měla utopit ve studni u domu. Společně s ní v domě má žít i duch její matky. Někteří osadníci tvrdí, že se v domě s holčičkou houpe na houpačce a hrají si tam.

Žena v okně hořícího domu

V roce 1974 v nočních hodinách dům zasáhl obří požár, ke kterému jelo rovnou několik hasičských jednotek. Dům už byl komerční budovou, takže nikdo vevnitř nebyl. Až na jednu ženu v okně, kterou se hasiči rozhodli zachránit. Jenže po příchodu do místnosti tam nikdo nebyl. Když byl požár uhašen a dům prohledán, žádné tělo se nenašlo. Tato žena se má v okně ukazovat dodneška.

Ona žena je ale větší záhadou, než se na první pohled může zdát. „Kde je můj dalmatin?“ měla křičet žena na hasiče, než se do budovy vydali. Žádný pes, nebo jeho ostatky, také nebyly nalezeny. Zahraniční tisk ale přišel s informací, že by se žena měla jmenovat Martha a možná by se mohlo jednat o nějakého bývalého hosta hostince.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články