Maják Tevennec: Záhadná úmrtí a zlí duchové na jednom místě. Jejich aktivita vám nažene strach

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zahada majak
Zdroj: JOHN HENNIGAN/Shutterstock

Maják Tevennec je jedním z nejzáhadnějších míst na zemi. Místo je plné tajemných hlasů a smrtí. Z následujících výpovědí vás bude mrazit. Otázkou ale stále zůstává, co se zde opravdu skrývá. Rozebírá to web Anomalien.com.

Tento majestátní maják se nachází v úžině Raz de Sein u pobřeží Bretaně ve Francii. Byl postaven v roce 1871, ale plně funkční včetně světel byl až v roce 1975. Jenže v té době nikdo ani náznakem netušil, co všechno se v něm bude po několika letech odehrávat.

Hlasy patří možná mrtvým vojskům

Během napoleonských válek u majáku Tevennec ztroskotala francouzská loď Séduisant. Do hlubin moře si vzala i stovku mužů, kteří na místě zemřeli. O maják se vždy staral jeden servisní technik, kterých se na něm od jeho existence vystřídalo 23, než přestal být funkční.

Některé legendy podle webu Anomalien.com tvrdí, že Henri Guezennec, jeden z těch, kteří se o maják starali, měl několikrát zažít pocit divného mrazení v zádech. Údajně slyšel i hlasy, které si povídají mezi sebou, či dokonce i s ním. V majáku moc dlouho nevydržel. Jeho nástupce ale po pár dnech tvrdil to samé.

Po těchto příhodách francouzská vláda přehodnotila své rozhodnutí, že se o maják bude starat jedna osoba. Většinou se o maják starali dva muži, ale v roce 1897 se maják rozhodl zrekonstruovat manželský pár. Co se mu stalo, nikdo nečekal.

V ten samý rok, kdy začala dvojice s přestavbou, za záhadných okolností zemřel manžel. S jeho mrtvolou musela žena pak nějakou dobu žít, než se podařilo k místu vyslat loď a tělo mrtvého následně převézt.

Jeden z dalších hlídačů majáku Tevennec zemřel v posteli. Z ničeho nic, bez sebemenšího důvodu. Podle zahraničních informací tak skonal i další muž, který tam byl se svým otcem. Syn pak otce našel mrtvého.

Nevysvětlitelná úmrtí

Muž našel svého otce mrtvého ve své posteli s podříznutým hrdlem z holicího strojku. Existují i ​​další příběhy o umírajícím dítěti a strážci, který údajně zemřel při pádu na nůž. Byl dokonce povolán kněz, aby tento majetek vysvětil, ale to se nemuselo povést.

„V roce 1910 bylo rozhodnuto o úplné automatizaci majáku. 23 ošetřovatelů se o to staralo, ale od té doby tam nikdo nevstoupil. Pokud není řeč o lovcích duchů. Vzhledem k tomu, že tam údajně žije mýtická smrtka, se tomuto místu lidé co nejvíce vyhýbají,“ píše web.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články