Prokletá venkovská škola plná duchů. Tamní učitel před útěkem řekl děsivé podrobnosti

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
skola duchove
Zdroj: Asukanda/Shutterstock.com

Vesnice Rippletown leží kousek od Mountaintopu ve Wright Township v USA. Bylo to klidné místo až do 60. let 19. století, kdy tamní dva muži Ripple a Line postavili u vody pilu, u které se později postavila i školní budova. Jenže dlouho nefungovala. Informuje o tom web anomalien.com.

Školní budova stála nakonec na rohu Church Road a Line’s Lane, kde se nachází parkoviště pro hřbitov Rippletown. Jenže už po dvaceti letech, co budova stála, byla náhle opuštěna. Co se tam v 80. letech 19. století skutečně stalo, je i pro tamní obyvatele velkou neznámou.

I přesto jsou někteří lidé přesvědčeni, že ve škole už v té době bylo tolik duchů, že to vedlo k jejímu opuštění. Město vydalo oficiální prohlášení, ve kterém informovalo o skutečném důvodu, proč škola po několika letech skončila. Údajně nebyla schopna najít učitele, kteří by byli ochotni v budově učit.

Duchové si hrají na půdě, tvrdí zpověď učitele

„Duchové, skřítci, návštěvníci z jiného světa, ať už je tam kdokoliv, projevují svou přítomnost jen jedním způsobem –duněním a praskáním stropu, jako by nad ním někdo házel těžké předměty,“ řekl vedoucí Wilkes-Barre z novin Times z 26. července 1885.

Aktivita duchů podle informací webu Anomalien začíná v pět hodin odpoledne. To jsou zvuky méně hlasité a poměrně klidné, ale čím více se blíží půlnoc, zvuky i agresivita ran sílí. Někteří měli dle svých slov i pocit, že spadne celá střecha.

„Cítil, jak má pocit, že přímo před ním něco stojí,“ stálo ve zpovědi jednoho učitele v tamních novinách. Dále řekl, že měl pocit, že na střeše někdo hraje bowling, podle zvuků. Nakonec ho všechny okolnosti přiměly opustit školu a hledat práci jinde.

Hřbitov, u kterého se vesnická škola nachází, se nazývá Rippletown nebo Albertův hřbitov. Mnozí jsou přesvědčeni, že mezi hřbitovem a divnými zvuky ve školní budově není souvislost, ale jakkoliv to vysvětlit nejsou schopní. Jiní zase vypověděli, že na hřbitově stále vidí poletující světýlka.

Utopená dívka bez hrobu

„Nekrolog z roku 1878 pro Letitii Owensovou, která se utopila v rodinném rybníku ve věku 27 let, uvádí, že je pohřbena někde na hřbitově v Rippletownu,“ píše se na serveru Anomalien. Podle informací ale její hrob na tamním hřbitově ve skutečnosti není. K tomu všemu se tam nachází i mnoho jiných hrobů, které nejsou popsané.

Na hřbitově podle nekrologů má být pohřbený i italský občan, kterého tam v roce 1888 zabili. Většina obyvatel, kterých je ve městě dnes něco kolem 900, si myslí, že ve školní budově jsou skutečně duchové těch lidí, kteří zde mají nepopsané hroby a hledají svůj klid.

Autor: Ivan Glaser



Související články