Umírala jsem a cizí bytosti mě volaly k sobě, vypověděla kajakářka po svém zážitku v Chile

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena mrtva
Zdroj: ESB Professional/Shutterstock.com

Mary Neal je milovnicí vodních sportů a lehce adrenalinových zážitků. A jeden z nich se jí stal osudným. Při jízdě na kajaku totiž spadla do vody a následně byla více než půl hodiny bez kyslíku. Sama se svěřila s tím, že viděla několik bytostí, které ji volaly na druhý břeh.

V roce 1999 se Mary vydala zdolat vodní tok v jižním Chile. Jenže při své výpravě ji strhl proud jednoho z vodopádů a následnému pádu z několika metrů se už nedokázala ubránit. O něco později bylo její tělo nalezeno pod vodopádem bez známek jakéhokoliv života.

Viděla možná i mrtvé prarodiče

Mary vypověděla, že během té doby necítila žádnou bolest, strach ani nic podobného. Spíš naopak se cítila velmi uvolněně. „Žena řekla, že cítila, jak se její duše odděluje od těla a jak byla odnesena do nebe. Tam ji okamžitě potkala skupina neznámých tvorů. Nevěděla, jak jim přesně říkat: duchové, lidé, bytosti,“ cituje její výpověď zahraniční web anomalien.com.

Žena nikoho z nich nepoznala. Podle jejích slov ale tušila, že to mohou být důležití lidé z jejího pozemského života, kteří ji nějakým způsobem pomohli či ovlivnili. Třeba prarodiče, kteří umřeli už před několika lety. Mary se svěřila i s tím, že všude viděla květiny a všichni byli šťastní.

Mary během tohoto stavu mohla vidět i své tělo pod vodou, které se nehýbalo. Ale stalo se toho mnohem více. Prý před sebou spatřila velkou stavbu. „Spěchala jsem, abych se dostala k této velké, kopulovité struktuře,“ řekla. „Uvnitř bylo mnoho duchů, a když jsem dorazila, měli velkou radost, vítali mě, zdravili a byli opravdu šťastní z mého příjezdu,“ dodala.

Popsala i jejich vzhled. „Měli fyzickou formu. Měli hlavy, paže, nohy a na sobě jakési róby,“ popisuje Mary. Podle jejích slov k ní bytosti promlouvaly a snažily se ji přesvědčit, aby tam zůstala společně s nimi.

Zemře tvůj syn, řekly bytosti

„Udělala jsem, co si myslím, že by udělal jakýkoli rozumný člověk, a řekla jsem, že nikam nepůjdu, že to nemohu udělat. Na to bytosti odpověděly, že mě vrátí zpátky do mého těla, ale že u nich je spousta práce, kterou musím ještě udělat,“ řekla pro web anomalien.com

Tým dalších kajakářů její tělo našel po 15 minutách. Záchranáři se ji pak snažili dalších patnáct minut oživit. Tělo už bylo dost namodralé i nafouknuté. „Byla jsem přivedena zpět touto cestou a znovu jsem se spojila se svým tělem,“ říká.

Bytosti mluvily i o jejím starším synovi. Podle její výpovědi naznačovaly jeho blízkou smrt. Má se mu stát nějaká tragická nehoda. „Neřekli mi datum ani čas, ale bylo jasné, že se to stane,“ řekla Mary.

Od té chvíle Mary změnila pohled na smrt a doufá i v to, že se synovi nic nestane.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články