Muž se chtěl zbavit ducha. Tak podpálil sousedův dům

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
dum pozar
Zdroj: JRJfin/Shutterstock.com

Osmatřicetiletý Cuong Pham viděl podle své výpovědi u svého souseda v Kalifornii ducha. Údajně mu chtěl od zlé entity pomoci, a tak se rozhodl celý jeho dům jednoduše podpálit. S nepochopitelnou informací přišel web Anomalien.

Pham měl už delší dobu pozorovat u svého souseda, že se tam pohybuje duch. Dle svých slov se ho bál, protože na něj neustále koukal. Muž několikrát mluvil i o tom, že měl pocit, že duch není mírumilovný, ale právě naopak přišel ve zlém.

Bál se o sousedův život, proto dům podpálil

Podle dostupných informací se měl bát Cuong nejen o svůj vlastní život a majetek, ale i o ten sousedův. Podle chování entity, kterou několik nocí a dnů sledoval, vyhodnotil, že se jedná o zlou sílu. A proto se rozhodl sousedův dům podpálit.

V době, kdy na přední dveře domu i verandu svému sousedovi vylil dva litry nafty, jej zapálil.

Sousedům trvalo nějaký čas, než jim došlo, že celá přední část jejich domu je již v plamenech. Dům měl zadní dveře, kterými se dostali ven.

Velké nebezpečí v tem moment hrozilo i Phamovi, který se při manipulaci s naftou sám polil.

Nikomu se naštěstí nic nestalo, informovala o tom tamní policie. Ta ještě dodala, že se v domě nacházely v době činu celkem čtyři osoby. Z toho dvě dospělé a dvě děti ve věku 7 a 10 let.

Rodinu zachránila duchapřítomnost hlavy rodiny. Dospělý muž sice zprvu nevěnoval kouři a začínajícím plamenům pozornost, ale když slyšel divné praskání a zvuky způsobené hořením dřeva, neváhal ani vteřinu a okamžitě začal celou rodinu evakuovat.

Žhář se dobrovolně přiznal

Phama a jeho žhářský útok zachytila i sousedova kamera. K celému činu se ihned na místě policii přiznal. Když se soused dozvěděl, kdo za tím stojí, nemohl tomu uvěřit. A ještě divnější pro něj byl důvod, proč to vlastně jeho dlouholetý soused udělal.

„Moc toho lituji, opravdu. Pouze jsem chtěl zabít ducha v jejich domě,“ řekl lítostivě. Policie případ nakonec uzavřela jako přečin z obecného ohrožení.

Zda ale ducha opravdu viděl, nikdo neví. A jestli se tam náhodou nenachází i po útoku, taktéž nikdo nepotvrdil, ani nevyvrátil.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články