Na dně Středozemního moře byla nalezena záhadná třicetimetrová kostra. Kryptoložka promluvila o detailech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
kostra moře
Zdroj: Sineenuch J/Shutterstock.com

Nedávno se na sociálních sítích objevilo video zachycující obrovskou kostru. Podle informací k objevu došlo někde ve Středozemním moři, kdy tamní vody prozkoumávalo dálkově ovládané podvodní vozidlo. Komu kostra patřila, se vyšetřuje. Informuje o tom web Anomalien.com.

Na sociálních sítích video uveřejnila jako první Deborah Hatswell, kryptoložka a paranormální výzkumnice. Podle jejích informací se k ní video dostalo od nejmenovaného zdroje – má se jednat o muže pracujícího v plynařském a ropném průmyslu.

Muž, který si přál být v utajení, vypověděl, že k fotografickým nálezům došel během svého výzkumu. Ten se zabývá mapováním oceánského dna a při poslední fázi jeho skenování odhalil onu obří kostru zatím neznámého tvora.

„Video bylo natočeno v roce 2017 ve Středozemním moři na neznámém místě. V záběrech videa můžete vidět kostru s velmi dlouhou páteří, jako by to bylo nějaké hadí stvoření,“ píše se na Anomalien.com.

Odborník má mou důvěru, říká kryptoložka

Deborah sama tvrdí, že je kostra skutečně obrovská. A nemá sebemenší pochyby o tom, co tvrdí muž. Dle ní se skutečně jedná o velkého odborníka, u kterého nehrozí, že by kostru nepoznal, pokud by se jednalo o nějakou běžnou rybu či tvora běžně se tam vyskytujícího.

Záběry, které vodní vozidlo pořídilo, jsou zneklidňující, a mnoho lidí je přesvědčeno, že kostra nepatří žádnému tamnímu zvířeti. Laici tvrdili i to, že se může jednat o kostru mrtvé velryby, které jednou za čas do tamních vod plují. Odborníci ale tuto možnost zcela dementují.

Velryby mají běžně páteř a tři páry žeber. V tomto případě ale kostra má pouze páry dva. A ještě divnější na celém nálezu je i fakt, že se u ostatků nenachází lebka. Ta v případě velryb je opravdu obří a těžká, takže by se jen tak „neodkutálela“ dál od kostry.

„Kosti mohou být velmi staré, protože jsem viděl, jak z bahna trčí spousta hliněných amfor, které tam byly potenciálně tisíce let,“ uvádí autor videa. Sám podle informací zahraničních médií ani náznakem netuší, o co se může jednat.

Kostra připomíná hada

Dále autor uvádí, že kostra je dlouhá skutečně kolem 30 metrů a její tvar spíše připomíná hada. V komentářích pod videem se lidé domnívají, že se jedná o pozůstatky děsivého zvířete, které kdysi u nás žilo. Jiní si myslí, že se jedná o bájné zvíře Sea Dragon.

Zahraniční web Anomalien.com ale veřejnost informoval o tom, že neexistují žádné informace, zda muž či kdokoliv jiný odebral z kostry nějaké vzorky, aby se mohlo podle analýz skutečně zjistit, komu ostatky patří. Ve hře je rovnou několik možností, o kterých nikdo nemluví.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články