Německá dívka se probrala ve Francii. Bez paměti a dokladů

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
divka unos
Zdroj: Motortion Films/Shutterstock.com

Dívka z německého města Celle se nedávno ztratila. Isabella O., jak ji identifikovaly německé úřady, se po dvou týdnech nakonec našla, ale ve vzdálené Francii a bez vzpomínek. Otec je přesvědčen, že za to může stres ve škole. Případ se momentálně vyšetřuje. Informuje o tom deník Daily Mail.

Isabella se ztratila ze svého rodného města Celle v Německu. Najednou se po ní zcela slehla zem, ale po dvou týdnech se ji podařilo najít. Dívka se nachází až ve Francii, ale vůbec neví, jak se tam dostala a ani to, kým je.

Policie využila i pátrací psy, marně

Podle dostupných informací byla dívka nezvěstná od 22. března. Ten den ráno měla mít online kurzy, ale až v poledne si její mladší bratr všiml, že sestra není vůbec doma.

Když se Isabella nevrátila domů ani po několika hodinách, rodiče se rozhodli kontaktovat policii. Podle jejich výpovědi dívka z domu odešla, když byli oba v práci. V prohlášení stojí i to, že odešla bez mobilu, peněženky a klíčů.

„Německá policie začala pátrat po nezvěstné dívce a využila i pátrací psy, kteří sledovali cestu, kterou mohla Isabella podniknout to ráno, kdy zmizela. Trasy však byly ztraceny v nedalekém nákupním centru,“ píše se na zahraničním webu.

Po dvou týdnech pátrání si zaměstnanec Spolkového kriminálního úřadu z německého města Wiesbaden všiml určité podobnosti mezi hledanou dívkou, jejíž fotografii viděl na Facebooku, a dívkou z Francie, jejíž totožnost nikdo nevěděl.

Dívka podstupuje léčbu

Policie opravdu potvrdila, že se jedná o jednu a tu samou osobu. Ta byla nakonec nalezena až 800 kilometrů od svého domova. Podle dostupných informací se na dívce zatím neprokázaly žádné důkazy o tom, že by se na ní kdokoliv dopustil jakéhokoliv trestného činu.

Podle výpovědi jejího otce Thomase se z ničeho nic probudila ve Francii a nic si nepamatovala. I z toho důvodu musela být předána do dětského domova. Momentálně podstupuje léčbu a s rodinou se nesmí setkat do té doby, než se její stav vrátí k normálu.

Otec je přesvědčen, že za jejím stavem stojí škola, která nejen jeho dceru přetěžuje v rámci online výuky v koronavirové krizi. Údajně prostě velké množství látky neunesla a takto se zhroutila.

Policie prozatím případ uzavřela. „Může to znít divně, ale to je zatím vše. Pokud si Isabella něco pamatuje a řekne nám, že jí někdo něco udělal, samozřejmě bychom případ znovu otevřeli,“ dodala mluvčí policie Brigit Insingerová.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články