Nevíme přesně, o jaké UFO jde, prozradil Obama. Z jeho vykrucování až mrazí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
UFO mimozemstani
Zdroj: lassedesignen/Shutterstock.com

V pondělí se bývalý prezident USA Barack Obama v jednom z tamních rádií rozpovídal o údajném vidění UFO, kterých v posledních letech je podle svědků čím dál více. Řekl, co si o tom myslí on sám i kde je možná pravda. Informuje o tom web Anomalien.com.

K vyzpovídání bývalého prezidenta došlo v pořadu James Corden’s Late Late Show. Tam se mimo jiné rozpovídal o tom, jak aktuální situaci vnímá. „Myslím to teď opravdu vážně. Nevíme, co je pravda a co se skutečně podařilo zachytit, pokud se bavíme o UFO,“ řekl v pořadu.

Moderátor pořadu Reggie Watts se Baracka Obamy zeptal zcela na rovinu, zda skutečně on či potažmo celá vláda, má nějaké teorie nebo i informace o existenci mimozemské rasy, která je ve vesmíru nebo by mohla navštěvovat naši planetu.

Obama není první, kdo víří vody

O pár dnů dříve totiž Watts ve svém pořadu měl i bývalého pilota námořnictva, se kterým se bavil o stejném tématu v hodinovém rozhovoru. Ten dle jeho slov nepotvrdil, ale vlastně ani nevyvrátil existenci jiného života.

„Pokud skutečně UFO existuje, nemůžu vám to takto v přímém přenosu říct,“ řekl Obama. Tím na internetu rozpoutal neskutečnou diskuzi o tom, jak to myslel. Někteří jsou přesvědčeni díky těmto slovům, že UFO existuje a bylo i na naší planetě.

V pořadu potom ještě řekl. „Když jsem přišel poprvé do pracovny v Bílém domě, zeptal jsem se jich, zda máme nějakou laboratoř, ve které ukrýváme mimozemské vzorky, nebo snad i lodě,“ cituje jej web Anomalien.com. Následně řekl, že odpověď byla od pracovníků negativní.

Americké námořnictvo a kamerové záběry

Americké námořnictvo už několik desítek let stojí před tím, že se snaží vysvětlit neidentifikovatelné objekty na obloze. O některých kamerových záběrech i fotografiích námořnictvo tvrdí, že se jedná o záhadný objekt, ale nikdy nic nespecifikují.

„Nemůžeme vysvětlit jejich divný pohyb. Ale věřím, že v tomto ohledu dělá vláda, co může, a bere to jako důležitý úkol,“ řekl Obama v pořadu a dodal: „Zatím nevím o ničem, co bychom vám měli říct.“ Skeptici jsou přesvědčení i nadále, že něco skrývá.

Nejedná se ale o první rozhovor s prezidentem, který mluví o tomto tématu. Barack Obama již v minulosti promluvil o tomto tématu, ale například i George W. Bush, jenž v rozhovorech nešetřil spekulacemi. Mnozí i nadále ale věří, že to nejsou spekulace, ale tvrdá realita.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články