UFO se na nás chystá, řekl bývalý vyšetřovatel Pentagonu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
ufo postava
Zdroj: Marti Bug Catcher/Shutterstock.com

Bývalý vyšetřovatel Pentagonu Luis Elizondo přišel s šokující výpovědí. Podle jeho slov neexistuje žádný způsob, jak zastavit UFO, které se k nám chystá. Údajně si s tím neví rady ani samotná americká armáda.

Vedoucí tajného Programu identifikace leteckých hrozeb (AATIP) Luis Elizondo v jednom z amerických pořadů řekl, že videa a fotografie, na kterých je vidět UFO, případně i záběry zachycující vládní letouny, které „provokují UFO“, jsou skutečné. Informuje o tom server Anomalien.

Amerika není v bezpečí, je přesvědčený vyšetřovatel

Elizondo odmítl vést jakoukoliv věcnou diskuzi, protože podle jeho slov je stále mnoho utajených informací, o kterých sám nesmí mluvit. Ale prý má dost přesvědčivé důkazy o tom, že existuje reálné UFO a Amerika není v bezpečí.

„Nejsem odborník na UFO, jsem vyšetřovatel, můj úkol byl jednoduchý – shromažďovat data a říkat pravdu,“ řekl. Podle jeho slov ale o létajících předmětech nevíme zhola nic. Nevíme, kdo je řídí, proč tu jsou nebo jak jejich technologie funguje.

„Pokud se ukáže, že neznámý nepřítel je technologicky před námi, pak se budeme muset vypořádat se selháním inteligence na úrovni 11. září,“ vypověděl bývalý vyšetřovatel Pentagonu.

Když ještě pracoval v AATIP, jeho cílem bylo získat vysvětlení. To ale nikdy nebylo možné, protože se to zkrátka logicky vysvětlit nedalo.

Elizondo doufá, že jeho upřímná výpověď donutí zákonodárce jednat, a otevře se tak prostor pro diskuzi ohledně UFO. Sám je více než přesvědčen, že skutečně existuje a naše civilizace jako taková může být v neskutečném ohrožení.

Čína i Rusko mají o UFO stejný zájem, tvrdí Elizondo

Dostal i otázku, zda například Čína nebo Rusko také zkoumají UFO. Na to zareagoval takto: „Máme mnoho důvodů se domnívat, že zahraniční nepřátelské země mají stejný, ne-li větší zájem o studium UFO. Ne menší než my. To bylo potvrzeno z různých zdrojů. Jsme si tím jisti.“

Elizondo vyzval veřejně tamní obyvatele k tomu, aby neměli až velká očekávání v návaznosti na to, co se mohou ve skutečnosti dozvědět. Podle jeho slov totiž některé informace vůbec nezazní a jiné budou formulovány tak, aby ochránily samotné zdroje a metodiky.

Podle něj i některé vládní agentury stojí za úmyslným potlačováním informací ohledně neidentifikovatelných předmětů. Sám je ale přesvědčen, že pomyslný „džin z láhve“ je vypuštěn. „Existují, otázkou je, co jsou zač a co s nimi budeme dělat,“ dodal.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články