Otec tří dětí ztratil v mladém věku paměť. Neuvěříte, díky čemu se mu zas vrátila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz pamet
Zdroj: Shutterstock

Otci tří dětí, který ztratil paměť, když ho v mladém věku srazilo auto, se najednou začaly vzpomínky vracet. Stalo se tak poté, co si poslechl jednu velice známou skladbu. Zapříčinila návrat skladba, nebo to byla shoda náhod?

Thomas Leeds přecházel ve svých devatenácti letech přes silnici v severním Londýně. Bohužel ho však srazilo projíždějící taxi, muž přeletěl přes kapotu a přistál na silnici.

Nepříjemné následky

Poté, co byl muž převezen do nemocnice, se zdálo, že navzdory těžké havárii tehdy devatenáctiletý mladík neutrpěl žádná zranění a byl propuštěn z nemocnice domů. O několik dní později se však začalo tělo ozývat a byly odhaleny nepříjemné komplikace.

Lékaři pár dnů po propuštění volali mladíkovi, že na jeho mozku objevili zničující krevní sraženinu. Muž bohužel ztratil paměť a vše, co se do dne události stalo, si nepamatoval.

Sraženina vyžadovala náročnou operaci a nechala Leedse s poškozením mozku, což znamenalo, že si nic nepamatoval. Dále také ztratil schopnost rozpoznávat tváře lidí a po operaci nemohl poznat své rodiče nebo svých pět sourozenců.

Velké překvapení

O deset let později Leeds sestavoval seznam skladeb pro oslavu svých třicátých narozenin, když se mu z ničeho nic vybavily vzpomínky z dětství. Ty byly spuštěny hitem The Whole of the Moon od skupiny The Waterboys.

Leeds popsal vzpomínky jako tu „nejkouzelnější věc vůbec“. Kromě ztráty paměti a problému s rozpoznáváním obličejů si rodina všimla také zásadní změny v jeho osobnosti. Tam, kde měl kdysi rezervy, je nyní vzdělaný a emotivní.

„Vše bylo úžasné, tak velké a neomezené a trochu si pamatuji, že jsem jen seděl v parku pod stromy,“ uvedl Leeds při otázce, jaké bylo zotavování po nepříjemném zranění. V minulosti se muž snažil obnovit své vzpomínky tím, že navštěvoval místa z minulosti a rodina mu připomínala koníčky, které kdysi měl. Nic z toho ovšem nezabralo.

Muž aktuálně žije se ženou, kterou před pár lety poznal a se kterou má tři děti. I když je aktuálně schopen vytvářet nové vzpomínky se svou rodinou, říká, že má občas problém rozpoznat své dcery, když si hrají v parku.

Zdroj: Daily Mail

Autor: František OlšaSouvisející články