Žena v Jihoafrické republice porodila deset dětí. Má to ovšem jeden háček

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Tehotenstvi
Zdroj: Shutterstock

Deset dětí údajně narozených jedné matce v současné době bojuje o život v nemocnici v Jižní Africe. Nikdo si však není jistý, zda se jedná o skutečnost, protože se žena straní médií, která ale o této informaci chtějí vědět více. O narození dětí informoval mimo jiné web Daily Mail.

Sedmatřicetiletá Gosiame Sithole tvrdí, že porodila deset dětí. Má se jednat o sedm chlapců a tři dívky, děti se narodily v pondělí. Pět z nich mělo na svět přijít přirozenou cestou, pět z nich císařským řezem.

Kde je pravda?

Nad pravdivostí této informace však stále zůstávají určité pochybnosti. Vládní úředníci tvrdí, že nemají žádné záznamy o narození dětí a nepřihlásil se žádný lékař, který by to potvrdil. Známá ženy uvedla, že se matka stále po porodu zotavuje v nemocnici.

Nezaměstnaný otec dětí Tebogo Tstotetsi ihned po porodu odletěl do Kapského Města, aby si převzal dar ve výši jeden a půl milionu korun na péči o děti, a zároveň trvá na tom, že svět děti uvidí ve správný čas. O jejich narození se totiž stále pochybuje.

Pokud bude porod potvrzen jako pravý, bude se jednat o světový rekord. Byl by tak překonán dosavadní rekord, kdy malajská žena Halima Cisse porodila v Maroku devět dětí.

„Děti byly narozeny předčasně a jsou stále inkubovány. Jsou velmi malé a potřebují čas,“ dodal otec dětí. Dále také uvedl, že jeho manželka byla po porodu vyčerpaná, ale ve středu se jí podařilo vstát z postele a udělat si krátkou procházku.

Otec dětí nevěřil vlastním očím

Zprávy se rychle rozšířily do celého světa a následovalo hledání oficiálních informací o těhotenství a porodu, které se dosud ukázaly jako nedohledatelné. Vládní úředníci však potvrdili, že o případu vědí a byli s rodinou v kontaktu již poté, co Sithole v roce 2016 porodila dvojčata.

Mluvčí ministerstva sociálního rozvoje Ale Feziwe Ndwayana uvedla, že nemůže potvrdit narození deseti dětí, protože se Sithole nebyl v poslední době nikdo v kontaktu. Dodala také, že bude do rodinného domu vyslán sociální pracovník, který se pokusí jejich narození potvrdit.

Rodina se prý o více informací nedělí z „kulturních a náboženských důvodů“. V minulosti prý žena sdělila, že je těhotná s osmi dětmi, později se však na ultrazvuku objevily další dvě.

Sám otec dětí si myslel, že mít deset dětí je z lékařského hlediska nemožné. Poté, co viděl lékařské záznamy, byl nadšený a aktuálně se nemůže dočkat, až bude mít děti v náručí.

Zdroj: Daily Mail
Autor: František OlšaSouvisející články